Inne zagrożenia

0 914

Pies, podobnie jak człowiek stale narażony jest na różne niebezpieczeństwa.Jest jak dziecko, któremu należy zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. Oprócz niewłaściwego pokarmu i zatruciami substancjami toksycznymi, poważnymi zagrożeniami dla psa są:

Udar słoneczny.
Pies nie posiada receptorów ciepła. Nie wie kiedy jest mu gorąco. Jeżeli jego ciało jest mocno nagrzane odczuwa ból. Nie wolno zatem przebywać długo na wolnej przestrzeni w upalne dni, nie zabierać psa na plażę i długie spacery połączone z zabawą. Niektóre rasy trzeba wręcz chronić przed słońcem. Niedopuszczalne jest pozostawianie psa w samochodzie. Nawet jak ma uchyloną szybę i stały dostęp powietrza, to przecież samochód nagrzewa się i temperatura w jego wnętrzu staje się śmiertelną dawka dla psa.

Wpadnięcie pod pojazd.
Pies biegający luzem, bez smyczy narażony jest na kolizję z samochodem, motorem czy rowerzystą. Każdy taki wypadek pozostawia uraz psychiczny u psa.

Wybuchy. Petardy.
Głośne odgłosy. Pies ma bardzo wyczulony słuch. Głośny wybuch może doprowadzić do utraty słuchu. Psy boją się takich odgłosów, dlatego uciekają. Z reguły ucieczka odbywa się na oślep. Jeżeli są bez smeczy łatwo o wypadek samochodowy. W okolicach Sylwestra spacery ograniczamy do minimum. Nie zostawiamy go samego w noc sylwestrową.

Zbyt długie, samotne przebywanie w domu.
Pies jest zwierzęciem stadnym, nie lubi samotności. Nie zostawiajmy go samego na cały dzień. Sytuacja taka powoduje zmiany w psychice psa.

Ugryzienia. Insekty.
Nie wolno dopuścić do zakażeń pasożytami.

Taki sobie żarcik.

Pchła wygrała milion w toto-lotka:
” Kupię sobie wreszcie psa. Rasowego i wyłącznie dla siebie!

Komentarze
Wczytywanie...