Groźny smakołyk

uśmiercanie zwierząt; najczęściej podrzucają im smakołyki z trutkami, tłuczonym szkłem,

0 783

Wiosna i lato sprzyjają dłuższemu przebywaniu na spacerach, na wybiegach. I niestety jest to czas dla psów o tyle niebezpieczny, że uaktywniają się rozmaici truciciele – którym przeszkadzają sikające i miauczące koty, szczekające psy, zwierzaki wytrwale pilnujące domów. Niestety, truciciele mają wiele sposobów na okaleczanie i uśmiercanie zwierząt; najczęściej podrzucają im smakołyki z trutkami, tłuczonym szkłem, kretem do czyszczenia rur i innym straszliwym „nadzieniem”.

W naszym gabinecie od kilku godzin leży trzyletni labrador Lucek. Ktoś podrzucił mu „prezent” i teraz ratujemy jego życie wiszące na włosku. Wątroba jest tak obrzękła, że nie pozwala jej zbadać, dzielnie znosi kroplówkę, a my czekamy na wyniki badań krwi, bo to one powiedzą nam najwięcej, co możemy jeszcze zrobić by go ocalić.

Wyścig z czasem, rozpacz opiekunki i cierpienie psa – bo komuś po raz kolejny przyszło do głowy by zlikwidować przyjaznego zwierzaka, który biegał po przydomowym ogródku i cieszył się swobodą wiosennego wieczoru.

A.T. Kutrzuba


Przychodnia Weterynaryjna T. Kutrzuba – Kraków, Okulickiego 57

Komentarze
Wczytywanie...