Światowy Dzień Zwierząt 4 października

0 723

Światowy Dzień zwierząt obchodzony jest w każdym kraju, niezależnie od wyznania, religii, światopoglądu, ideologii politycznej. Dzień ten jednoczy wszystkie ruchy, organizacje, stowarzyszenia, instytucje  na rzecz pomocy zwierzętom.
Z roku na rok rośnie świadomość  i edukacja na temat zwierząt , ale niestety dużo nam jeszcze brakuje, aby wszystkim zwierzętom zapewnić spokojne, dobre życie na Ziemi, bez okrucieństwa, bez badań laboratoryjnych,  bez niczym nie uzasadnionym bestialskim zabijaniem.
Światowy Dzień Psa to budzenie świadomości, że możemy stworzyć świat, w którym zwierzęta będą postrzegane jako czujące istoty, a ich dobro będzie w pełni uwzględniane.

Głównym priorytetem tego dnia jest podniesienie statusu życia zwierząt w celu poprawy standardów na całym świecie.

Co zrobić, aby to osiągnąć??

Na życie zwierząt mają wpływ działania jednostki, organizacje, przedsiębiorstwa, grupy społeczne, politycy i wreszcie całe narody.  Sama jednostka, jakim jest pojedynczy człowiek nie zmieni życia wszystkich zwierząt, ale może znacznie poprawić los zwierząt żyjących wokół niej.  Los zwierząt w znacznym stopniu zależy od organów władzy, ich rozporządzeń i polityki stosowanej w danym kraju.

Wszyscy powinniśmy nagłaśniać Światowy Dzień Zwierząt. Takie podejście jest niezwykle pomocne dla poprawy edukacji na temat zwierząt, do działania na rzecz lepszej przyjaźni  do zwierząt, do stworzenia świata, w którym zwierzęta będą uznawane za kochające istoty.

Światowy Dzień Zwierząt to święto wszystkich zwierząt, tych dużych, małych i malutkich, tych domowych i dziko żyjących, wszystkich bez wyjątku. To wyjątkowa okazja, aby upamiętnić naszą miłość i szacunek robiąc coś wyjątkowego.

A my w tym Dniu przesyłamy  wiele dobrej energii wszystkim, którzy nie darzą sympatią zwierząt, a znam takich.

Kochani wyobrażacie sobie świat bez zwierząt    ????

bez takich super uroczych kochanych istot   ??????

 

 

 

 

 

Komentarze
Wczytywanie...