Przez żołądek do zdrowia psa

0 591

Decydując się na psa, należy pamiętać jak ważna jest profilaktyka jego zdrowia. Dziś zajmiemy się produktami, które powinniśmy podawać naszemu pupilowi w celu utrzymania zdrowych zębów, oczu, stawów i skóry. Braki odpowiednich witamin i kwasów tłuszczowych omega – 3, przyczyniają się do tworzenia różnego rodzaju dolegliwości, a w późniejszym następstwie groźnych chorób.

Aby pies miał zdrowe zęby

Podajemy surowe warzywa takie jak: marchew, łodyżki brokułów i kalafiorów, brukiew. Do picia podajemy napar z zielonej herbaty, która likwiduje bakterie, przyczyniające się do powstawania kamienia nazębnego.

Aby pies miał zdrowy wzrok

Podajemy pomarańczowe warzywa takie jak marchew, dynię, paprykę, oraz natkę pietruszki, jajka ( nigdy surowe), sparzoną wątróbkę.

Aby pies miał zdrową skórę

Podajemy ryby takie jak: pstrąg, łosoś, makrela, śledzie (ale nie surowe), olej lniany, orzechy włoskie, kiełki pszenicy i kukurydzy, brukiew, jajka (ale nie surowe.

Aby pies miał zdrowe stawy

Podajemy ryby (ale nie surowe), olej rzepakowy, porzeczki, maliny, agrest, żurawinę, cytrusy.

Pamiętaj

Produkty podajemy w małych ilościach. Twój piesek potrzebuje urozmaiconej diety zarówno dla zdrowia jak i lepszego samopoczucia.Podawaj pupilowi małe ilości startych buraków, które są bogate w magnez, potas i kwas foliowy.Jako urozmaicenie diety dodawaj do suchej karmy różnego rodzaju jogurty z kawałkami owoców, np. bananów, malin, żurawiny. Latem zamrażaj je z dodatkiem wody i zrób z nich lody. Pieski to uwielbiają. Pamiętaj także, że bogaty w witaminę C i kwas foliowy jest także arbuz. Podawaj pieskowi małe pokrojone kawałeczki. Uchronią go przed chorobami układu krwionośnego i przed nowotworem.

Zdrowy piesek to szczęśliwy piesek.

Komentarze
Wczytywanie...