Zabawy z KONGIEM, czyli piesek na polowaniu!

0 3 139

Pieski uwielbiają zabawy. Amerykańska firma wyszła naprzeciw zapotrzebowaniom naszych pupili i od 1976 roku produkuje zabawki KONG, które mają zastosowanie w terapii i behawiorystyce. Są polecane przez weterynarzy, trenerów i psich psychologów. Zwalczają nudę, ograniczają niszczycielskie zachowania. Są niezbędne w pokonywaniu lęku przed samotnością. Ponadto wiele opatentowanych rozwiązań przyczynia się do dbałości o zdrowie jamy ustnej. Czyszczą zęby, łagodzą podrażnienia, ćwiczą żuchwę. Uczą chwytania, łapania, aportowania, gryzienia. Budzą ciekawość. Powodują, że pies staje się bardziej aktywny. Niesymetryczny kształt zabawki powoduje, że jest ona w ciągłym ruchu, pachnie smakołykami, a ze środka wielu z nich wypadają małe kawałeczki różnorodnego psiego pokarmu.

Wiadomo, że

psy to zwierzęta mięsożerne. To typowe drapieżniki, które od lat polowały na jedzenie. Polowanie dla nich, tozarówno fizyczne jak i psychiczne wyzwanie. Wysiłek i trud w zdobycie pożywienia nagradzany był smacznym upolowanym mięsem. Dzisiaj nie muszą polować. Dostają pełne miski gotowego jedzenia. Ale czy to z korzyścią dla nich? Zjadanie gotowego, miękkiego mięsa nie ćwiczy mięśni, nie czyści zębów, nie dba o dziąsła i żuchwę. Pozbawienie psa polowania, może spowodować zachowania destrukcyjne w postaci nadmiernego szczekania, lęków z powodu samotności, nawyków terytorialnych i niszczycielskich. Zabawki KONG pozwalają naszym pupilom poczuć się jak na prawdziwym polowaniu.

Co zrobić?

Pozwól pieskowi, aby poczuł magię polowania. Zabawa tradycyjnym KONGIEM wciąga psa w grę chwytania, gryzienia, wylizywania, łapania. Rozbudza w nim intelektualną ciekawość. Konstruktywna zabawa pozwala pieskowi na miłą rozrywkę i naukę. Miliony piesków na całym świecie bawi się zabawkami KONG.
Pozwól aby i twój piesek poczuł magię tych niepowtarzalnych zabawek. Już dziś możesz dokonać wyboru odpowiedniego KONGA zaglądając do sklepu Krainapsa. Zapraszamy.

Komentarze
Wczytywanie...