Pies niszczy rzeczy

0 549

Pies najlepiej czuje się w swoim stałym miejscu. Najczęściej jest to dom lub mieszkanie.

Bezpieczne miejsce to takie, w którym mieszają się jego zapachy z zapachami ludzi. Pies uwielbia znakować moczem swój teren, ( można zauważyć to podczas spaceru) i najchętniej oznaczyłby moczem mieszkanie w którym mieszka. Jest jednak dobrze wychowany i tego nie zrobi. Pies mieszkający z nami pozostawia jednak swoje zapachy, podobnie jak człowiek.

Pies uwielbia siedzieć na fotelu swojego pana, nie dlatego że jest wygodny, ale dlatego że czuje tam zapach kochanego opiekuna. Pies śpi pod kołderką na łóżku, ale należy zauważyć, że nie interesuje go obce łóżko lecz łózko swojej pani.

Pewna pani często jeździła do swojego syna w odwiedziny. Piesek zostawał w tym czasie w domu z panem. Pewnego razu zabrała pupila i zaraz po wejściu do dużego domu, po przywitaniu się i krótkiej rozmowie, piesek oddalił się i pobiegł na piętro. Domownicy znaleźli go śpiącego na łóżku w pokoju, w którym zawsze spała jego pani. Spośród wielu pokojów piesek wybrał ten właściwy.

Dlaczego gryzie i niszczy rzeczy.

Pies pozostawiony sam sobie, pozostawiony na długi okres bez właścicieli, tęskni za nimi. Tęsknota przeradza się w nutę, a nuda doprowadza do niszczenia. Pies nigdy nie zniszczy żadnej rzeczy ze złości. Nie zna bowiem takiego uczucia. Pies niszczy ulubione kapcie pani, czy ulubiony fotel pana tylko i wyłącznie z nudów i tęsknoty. Czuje tam zapach swojego opiekuna, chce się przytulić, pobawić, pobiegać stąd też rozszarpane przedmioty. Nie wolno za to karcić pieska. Pies w taki oto sposób daje nam do zrozumienia, że tęskni, że potrzebuje zainteresowania i większego kontaktu z człowiekiem. Główną przyczyną takiego stanu u pieska są zaburzenia emocjonalne, które szybko można wyeliminować poświęcając pupilowi więcej czasu.

Komentarze
Wczytywanie...