Yorkshire Terrier

0 858

Historia:

Yorkshire Terrier hodowany był w Anglii w XIX wieku. Pochodzi z mieszanki szkockich terierów. Był używany przez górników do łapania szczurów w kopalniach w pobliżu Yorkshire. Spełniał także rolę psa myśliwskiego. Ścigał lisy, borsuki i inne małe zwierzęta. Przez lata był hodowany na psa myśliwskiego. Dziś stał się modnym i wystawowym zwierzęciem.

       Szczeniaki
Jumiko-10m-cy-autor-Edyta-Smolińska                      Perełka-i-Diamencik-6mcy-autor-Daria-Chanej-Bugalska
Mailo- szczeniak-6m-cy-autor-Weronika-Wiśniewska

   
Viviane-8m-cy-autor-Weronika-Wiśniewska                         Lider-1,5roku-autor-Julcia-Nacz

Charakterystyka:

York nie jest psem kanapowym. Potrafi rządzić w domu. Posiada żywe zdolności do zapamiętywania wielu poleceń, jest posłuszny, wysportowany, zwinny i niezależny. Potrzebuje pewnej prywatności, aby naładować energię. Pragnie również aktywności, zaangażowania i uwagi. Jest psem asertywnym, ale nie agresywnym. Czasami uparty jak osiołek. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i łatwo dostosowuje się do życia rodzinnego.
Typowy York ma płaską głowę z dużą ilością włosów, przyjazne oczy, uszy w kształcie litery V. Jego prosty i długi płaszcz ma metaliczny kolor na tułowiu i kolor opalenizny na łapkach i mordce.

                  Odi-5lat-autor-Kamila-Ślązak                                          Kodi-3lata-autor-Weronika-Wiśniewska

                        Axel-7lat-autor-Julia-Myma                                          Maja-5lat-autor-Natalia-Mariusz-Sz

 

Warto wiedzieć:

Yorkshire Terrier żyje około 15 lat, ale musi być traktowany z wielką ostrożnością. Ze względu na swe niewielkie rozmiary, ma szereg problemów zdrowotnych (biodra, trawienie, próchnica zębów, złamania kości). To delikatny pies. Bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, ale nie ma cierpliwości do nagłych i szybkich ruchów. Jest wymagający i uparty. Ma wielkie zaufanie do opiekuna. Podczas spacerów powinien być trzymany na smyczy, ma bowiem tendencję do „walki”z dużo większymi psami. Powinien być karmiony o stałych porach, codziennie czesany i szczotkowany. Zima potrzebuje ubranek, jego cienki włos słabo grzeje.

              Pixi-12lat-autor-Edyta-Smolińska                                  Pepsi-10lat-autor-Viola-Komander

    
Majkuś-10lat-autor-Monika-Bartłomiejszyk                                Tosia-8lat-autor-Julcia-Naczk

Zdjęcie główne: Lady-york-shire-terrier-6lat-autor-Izabela-Hawrot

 

Komentarze
Wczytywanie...