Yorkshire Terrier

0 150

Historia:

Yorkshire Terrier hodowany był w Anglii w XIX wieku. Pochodzi z mieszanki szkockich terierów. Był używany przez górników do łapania szczurów w kopalniach w pobliżu Yorkshire. Spełniał także rolę psa myśliwskiego. Ścigał lisy, borsuki i inne małe zwierzęta. Przez lata był hodowany na psa myśliwskiego. Dziś stał się modnym i wystawowym zwierzęciem.

Charakterystyka:

York nie jest psem kanapowym. Potrafi rządzić w domu. Posiada żywe zdolności do zapamiętywania wielu poleceń, jest posłuszny, wysportowany, zwinny i niezależny. Potrzebuje pewnej prywatności, aby naładować energię. Pragnie również aktywności, zaangażowania i uwagi. Jest psem asertywnym, ale nie agresywnym. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i łatwo dostosowuje się do życia rodzinnego. Typowy York ma płaską głowę z dużą ilością włosów, przyjazne oczy, uszy w kształcie litery V. Jego prosty i długi płaszcz ma metaliczny kolor na tułowiu i kolor opalenizny na łapkach i mordce.

Warto wiedzieć:

Yorkshire Terrier żyje około 15 lat, ale musi być traktowany z wielką ostrożnością. Ze względu na swe niewielkie rozmiary, ma szereg problemów zdrowotnych (biodra, trawienie, próchnica zębów, złamania kości). To delikatny pies. Bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, ale nie ma cierpliwości do nagłych i szybkich ruchów. Jest wymagający i uparty. Ma wielkie zaufanie do opiekuna. Podczas spacerów powinien być trzymany na smyczy, ma bowiem tendencję do walki z dużo większymi psami. Powinien być karmiony o stałych porach, codziennie czesany i szczotkowany.

Komentarze
Wczytywanie...