Yorkshire Biewer

0 956

Historia:

Yorkshire Terier Biewer to odmiana rasy Yorkshire Teriera. Różni się od niej tylko kolorem. Szczeniaki tej odmiany są zazwyczaj białe z plamami ubarwienia takimi jakie występują u Yorkshire Terierów bądź mają białe plamy na podbrzuszu. Są czarno-biało- złote. Rozpowszechnione w Niemczech. W Polsce odmiana ta jest unikatowa, ale coraz częściej hodowana. Yorkshire biewer pochodzą z hodowli państwa Biewer, stąd ich nazwa. Poprzez wadę genetyczną, bądź jakąś pomyłkę, w 1984 roku, urodziły się im Yorkshire z białymi łatami. Bardzo im się spodobały więc zaczęli je hodować.

Charakterystyka:

Yorki biewer to odważne, miłe, łatwe w szkoleniu i bardzo inteligentne psy. Rasa ta jest również znana ze swej niezależności. Yorki biewer pragną aktywności, zaangażowania i uwagi. Podobnie jak inne małe rasy, Yorki biewer nie zdają sobie sprawy ze swej wielkości. Posiadają ujmującą pewność siebie. Są intensywnie obronne. Biewer Yorki to odważni strażnicy domów. Są to pieski zrelaksowane i przyjazne, ale wymagają dużej dawki świeżego powietrza i ruchu. Uwielbiają pieszczoty na kanapie. Są inteligentne, chętne w szkoleniu i wdzięczne, kiedy mają zadanie do wykonania.

Warto wiedzieć:

Biewer Yorki mogą żyć 15 lat. Mogą mieć problemy zdrowotne bioder i stawów, kłopoty trawienne i próchnicę. Suche, mocne jedzenie pomoże utrzymać ich zęby silne i zdrowe. Yorki biewer wymagają stałej pielęgnacji. Powinny być codziennie czesane i szczotkowane. Na głowie rosną im długie włosy, dlatego czasami konieczne jest, aby związać je w kitkę w celu lepszego widzenia.

źródło zdjęcia:

Yorkshire Terrier

Komentarze
Wczytywanie...