Wyżeł włoski szorstkowłosy

0 747

Historia:

Spinone Italiano pochodzi z Włoch. Swoją historią sięga Renesansu, a może nawet starożytności. Hodowane były jako psy myśliwskie do polowania na kaczki i słonki. Spinone Italiano nadal służy człowiekowi jako myśliwy i przyjaciel.

Charakterystyka:

Wyżeł włoski szorstkowłosy to kochający i czuły pies. Uwielbia być przytulany i drapany po brzuchu. Nie lubi być ignorowany i zostawiany w spokoju przez długi okres czasu. Angażuje się w życie rodziny. Uwielbia dzieci i ma bardzo łagodny, delikatny sposób bycia z innymi zwierzętami. Nie jest najlepszym psem do życia w mieszkaniu. Uwielbia zabawy i ćwiczenia w ogrodzie, ale bardzo lubi kopać doły, może także przeskoczyć ogrodzenie. Spinone Italiano posiada dużą i solidną sylwetkę, pokrytą gęstą warstwą wodoszczelnej sierści, zwykle w kolorze pomarańczowym, białym, pomarańczowym i białym, białym i brązowym, brązowym. Ma długą, owalną głowę z kwadratowym pyskiem, gęste włosy przesłaniające oczy i charakterystyczne wąsy i brodę.

Warto wiedzieć:

Spinone Italiano może żyć 13 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Niektóre psy mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego i infekcję ucha. Pielęgnacja wyżła szorstkowłosego jest bardzo prosta, należy szczotkować go raz w tygodniu i kąpać w razie potrzeby. Potrzebuje regularnego ćwiczenia, ale nie jest to energiczny zawodnik.

źródło zdjęcia:
By Alephalpha – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5370928

Komentarze
Wczytywanie...