Wyżeł włoski krótkowłosy

0 1 023

Historia:

Wyżeł włoski krótkowłosy pochodzi z Włoch. Swoją historią sięga V wieku p.n.e. Jego przodkami były pierwotne psy molosy z Mezopotamii i charty egipskie. On sam stał się przodkiem współczesnych ras wyżłów. Wykorzystywany był jako pies posokowiec i aporter. Rasa tych psów występuje w dwóch odmianach. Cięższa pochodzi z Lombardii, lżejsza z Piemontu. Największą popularność zyskała sobie w okresie Renesansu. Włosi przekazywali te psy w podarunku dla Francuzów i Hiszpanów.

Charakterystyka:

Wyżeł włoski krótkowłosy to odważny, posłuszny i pojętny pies myśliwski. Przystosowany jest do każdego rodzaju polowania. Jest odporny na trudne warunki pracy, bagna, gęste lasy, krzewy , nierówne tereny. Ponadto jest to wrażliwy i nieśmiały pies. Uwielbia przyrodę i najlepiej się czuje w środowisku wiejskim. Jest znakomitym towarzyszem człowieka. Kocha rodzinę, znakomicie dogaduje się z dziećmi. Lubi zabawę, wspólne spacery, wędrówki po lesie. Potrafi być także uparty. Psy wymagają szkolenia, są łatwe w nauce. Przy tym szalone i zaczepne, pełne wigoru. Wyżeł włoski krótkowłosy ma mocną budowę ciała.

Warto wiedzieć:

Wyżeł włoski krótkowłosy potrzebuje dużo ruchu i dużych przestrzeni, nie jest dobrym mieszkańcem miasta i małego mieszkania. Jest natomiast psem rodzinnym. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Komentarze
Wczytywanie...