Wyżeł węgierski szorstkowłosy

0 523

Historia:

Wyżeł węgierski szorstkowłosy pochodzi z Węgier z 1930 roku. Jest to krzyżówka wyżła niemieckiego szorstkowłosego z wyżłem węgierskim gładkowłosym. Ten pies myśliwski, otrzymał po swoich przodkach grację, zwinność, wytrzymałość i mrozoodporność. Wykorzystywany był i jest nadal do pracy w gospodarstwach domowych i jako towarzysz.

Charakterystyka:

Wyżeł węgierski szorstkowłosy ceni sobie wysokie tempo, zawsze jest energiczny i gotowy do drogi. Są to wielkie psy rodzinne. Bardzo dobre w kontaktach z dziećmi, potrafią wytrzymywać ich wybryki. Są to kochające i łagodne psy. Dla dobrej kondycji i zdrowia psychicznego muszą być stale aktywne. Rasa tych psów jest pojętna i łatwa w wychowaniu. Jest wytrzymała i odporna na upał i suszę. Wyżeł węgierski szorstkowłosy ma umaszczenie ciemnożółte, szorstkie. Jest szczupły i silny, z lekko wydłużonym ciałem i dość długimi nogami. Jego chód jest pełny wdzięku. Nosi się z godnością, dając wygląd antylopy. Ten pies uwielbia bawić się i uprawiać sporty. Ze względu na jego instynkt łowiecki, należy go trzymać z dala od małych zwierząt domowych, takich jak chomików.

Warto wiedzieć:

Wyżeł węgierski szorstkowłosy to bardzo czujny i energiczny pies. Należy poświęcić mu dużo czasu na ćwiczenia. Bez aktywności ruchowej pies będzie przekierować swoją energię na coś innego, np. niszczenie swojej kanapy. Problemy zdrowotne obejmują dysplazję, zaburzenia powieki oraz zaburzenia trawienne.

źródło zdjęcia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyżeł_węgierski_szorstkowłosy#/media/File

Komentarze
Wczytywanie...