Wyżeł słowacki szorstkowłosy- Ohar

0 859

Historia:

Wyżeł słowacki szorstkowłosy – Ohar pochodzi ze Słowacji. Jego przodkami był wyżeł niemiecki szorstkowłosy, czeski szorstkowłosy Griffon, Pudelpointer. Opracowany został przez Kolomana Ślimaka po II wojnie światowej. Wykorzystywany był jako pies myśliwski do polowania na ptaki, zające, a nawet jelenie. Pracował w wodzie i na lądzie.

Charakterystyka:

Wyżeł słowacki szorstkowłosy – Ohar to znakomity pies myśliwski. Ma doskonały węch, jest znakomitym tropicielem. Nie boi się strzałów myśliwego. Ma niespożytą energię, radość z wykonywanej pracy i niewyczerpane zapasy siły. Jest wierny swojemu opiekunowi, posłuszny i oddany. Jest łatwy w tresurze. Źle wyszkolony może być uparty, ale nie agresywny. Potrzebuje konsekwentnego i stanowczego opiekuna. Lubi przebywać z rodziną, ale niezbyt toleruje dzieci. Wyżeł słowacki szorstkowłosy posiada twardy, szorstki włos w szarym kolorze. Czasami występują białe znaczenia.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy wymagają dużo ruchu, potrzebują dużych przestrzeni i życia w naturalnym środowisku. Nie są dobrymi mieszkańcami miast.

Komentarze
Wczytywanie...