Wyżeł pirenejski

0 1 062

Historia:

Wyżeł pirenejski początkowo nazywany wyżłem francuskim lub wyżłem Karola X, pochodzi z Francji. Jego przodkami są średniowieczne psy myśliwskie na ptactwo. W 1920 roku nastąpił podział wyżłów na większe, gaskońskie i mniejsze pirenejskie. Wyżeł pirenejski jest rasą rzadko spotykaną.

Charakterystyka:

Wyżeł pirenejski to wszechstronny pies myśliwski, pracowity i inteligentny. Podczas polowania potrafi być ostry i zawzięty. Ma doskonały węch. Psy tej rasy są znakomitymi psami rodzinnymi. Uwielbiają przebywać w towarzystwie rodziny, bawić się z dziećmi. To psy dobrze ułożone, cierpliwe i łagodne. Dobrze wychowany, Wyżeł pirenejski, staje się ulubieńcem rodziny. Niezmiernie przywiązany jest do swego opiekuna, jest mu wierny i oddany. Akceptuje inne psy, potrafi się z nimi dogadać. Jest nieufny wobec obcych. Uwielbia ruch i długie spacery. Wyżeł francuski w typie pirenejskim posiada budowę muskularną. Ma umaszczenie białe w brązowe łaty, cętki lub jednolicie brązowe.

Warto wiedzieć:

Wyżeł pirenejski to pies energiczny, potrzebuje więc dużo ruchu. Nie nadaje się do życia w mieście, potrzebuje dużego ogrodu do wybiegania się. Lubi naturę. Jego sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Komentarze
Wczytywanie...