Wyżeł niemiecki szorstkowłosy

0 1 368

Historia:

Wyżeł niemiecki szorstkowłosy pochodzi z Niemiec z 1880 roku. Jego przodkami są najprawdopodobniej szorstkowłosy Griffon, Pudelpointer, stichelhaar i wyżły innych ras. Nazwa Deutsch Drahthaar pochodzi od owłosienia, dracht co oznacza w języku niemieckim drut. Wykorzystywany był jako pies myśliwski na ptactwo wodne i zwierzęta futerkowe lisy, zające, króliki.

Charakterystyka:

Wyżeł niemiecki szorstkowłosy to wszechstronny, solidny pies myśliwski. Potrafi współpracować z jedną osobą lub niewielką grupą ludzi. Pracuje w zróżnicowanym terenie, w górskich regionach Alp, gęstych lasach, na otwartej przestrzeni, w wodzie i na lądzie. Jest niezmiernie pracowity i nieustraszony. Podczas polowania ostry i zacięty. Ceniony jest za bardzo dobry węch. Wymaga odpowiedniego szkolenia, szybko się uczy, jest inteligentny. Jest oddanym towarzyszem swojego opiekuna i całej rodziny. Jest wierny, czuły, lojalny i bardzo przywiązany. Pragnie towarzystwa ludzi, jest dla nich znakomitym obrońca. Nieufny w stosunku do obcych, ale nie przejawia agresji. Uwielbia czas i zabawy spędzone z rodziną. Dobrze dogaduje się z dziećmi. Jest wówczas szczęśliwy i posłuszny. Wyżeł niemiecki szorstkowłosy ma umaszczenie jednolite lub składające się z kombinacji rozmaitych łat. Kolory występujące na jego szacie to wątrobowy, biały, czarny. Posiada długą głowę, szeroką kufę, ciemne oczy, trójkątne uszy.

Warto wiedzieć:

Wyżeł niemiecki szorstkowłosy potrzebuje regularnych ćwiczeń i dużo ruchu. Powinien mieć stale coś do zrobienia. Wymaga minimalnej pielęgnacji. Jest bardzo dobrym psem rodzinnym. Choruje na dysplazję stawu biodrowego i serce.

Komentarze
Wczytywanie...