Wyżeł niemiecki krótkowłosy

0 1 542

Historia:

Wyhodowany z różnych psów myśliwskich, min. z Foxhounda i Starego Pointera hiszpańskiego. Wyżeł niemiecki krótkowłosy połączył wszystkie cechy niemieckiego myśliwego. Ma ostry węch, inteligencję oraz osobowość. Wykorzystywany był głównie do wystawiania, wypłaszania i aportowania ptactwa. Rasa ta była także idealna dla zwykłych sportowców, którzy chcieli mieć towarzysza. Ostatecznie, hodowcy niemieccy dodali nieco angielskich wskaźników, czyniąc psy tej rasy eleganckie i przystojne.

Charakterystyka:

Wyżeł niemiecki krótkowłosy to psy wysoko cenione przez niemieckich myśliwych za zdolności adaptacyjnych w terenie i w domu. Posiadają dużą aktywność i dobroduszność. Lubią przebywać z całą rodziną, łącznie z dziećmi i innymi zwierzętami. Są chętne do nauki, inteligentne i społeczne. Wykonują najbardziej skomplikowane polecenia. A ich ochronne instynkty stawiają ich w randze niezawodnych strażników. Są to psy o wysokiej energii, uprawiają, uwielbiają biec obok roweru. Ich instynkty łowieckie są bardzo silne dlatego powinny chodzić na smyczy. Niemieckie krótkowłose wyżły mają pięknie wyważony kształt, ostre i dobrze umięśnioną klatkę. Ich smukłe głowy mają długie kagańce, bystre migdałowe oczy i szerokie uszy, które wiszą blisko policzka. Mają długie, chude szyje, grube ogony, krótkie, szorstkie płaszcze, które mogą być w różnych odcieniach wątrobowych lub wzorach wątroby i bieli.

Warto wiedzieć:

Wyżeł niemiecki potrzebuje dużo ćwiczeń i dużych pomieszczeń. Nie może żyć w mieszkaniach w mieście. Nawet na podwórku lub polu, musi być stale zajęty. Nie powinien być pozostawiany sam na wiele godzin. Psy pragną towarzystwa ludzi i innych psów. Są bardzo zaangażowane na rodzinnych piknikach, wędrówkach, wycieczkach na plażę. Swoje zadowolenie wynagradzają mnóstwem zabawy i szczerą dobrodusznością. Zdrowy Wyżeł niemiecki krótkowłosy może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, padaczkę i choroby oczu. Są one bardzo łatwe w pielęgnacji, potrzebują od czasu do czasu szczotkowania i kąpieli. Należy dopasowywać porcje żywieniowe do poziomu ich aktywności.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Wy%C5%BCe%C5%82+niemiecki+kr%C3%B3tkow%C5%82osy+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&

Komentarze
Wczytywanie...