Wyżeł hiszpański z Burgos

0 1 383

Historia:

Wyżeł hiszpański z Burgos pochodzi z Hiszpanii. Jego historia nie jest dokładnie opisana. Najprawdopodobniej jest to stara rasa, której przodkami były starożytne psy gończe, dawne wyżły hiszpańskie. Wykorzystywany był jako wszechstronny pies myśliwski do polowania w wodzie, w lesie i na otwartej przestrzeni. Dziś jest psem zagrożonym wymarciem.

Charakterystyka:

Wyżeł hiszpański z Burgos to mocny, silny, wytrzymały pies myśliwski. Jest konsekwentny, odważny i zaciekły w działaniu. Potrafi pracować w każdym terenie. Jest psem opanowanym, posłusznym i kontaktowym. Akceptuje inne psy. Lubi czas spędzony z najbliższymi. Jest przy tym uległy, radosny, przyjacielski. Przywiązuje się do swojego opiekuna. Wymaga szkolenia, ale szybko się uczy. Potrzebuje ciągłego ruchu i konstruktywnych zadań. Jest to pies stworzony do pracy. Wyżeł hiszpański z Burgos ma dobrze umięśnioną sylwetkę ciała. Jego włos jest gruby, gęsty, delikatny i krótki. Posiada umaszczenie w kolorach białym i wątrobianym. Jego charakterystyczną cechą jest biała plama na czole.

Warto wiedzieć:

Wyżeł hiszpański z Burgos potrzebuje dużej przestrzeni i dużo ruchu. Nie jest dobrym psem do życia w mieszkaniu i w mieście. Jest łatwy w pielęgnacji. Ogólnie jest to zdrowa rasa.

Komentarze
Wczytywanie...