Whippet

0 698

Historia:

Whippety zostały opracowane w XIX wiecznej Anglii z mieszanki chartów i terierów. Ponieważ były one niewielkie i łatwe do utrzymania, stały się popularne wśród górników i innych członków klasy robotniczej. Pierwotnie używane były do polowań na króliki, wykorzystywano je również do wyścigów. Uznawane są za idealne psy wyścigowe. Whippety stały się psami dostępnymi dla wszystkich, bardzo szybko stały się popularne jako psy rodzinne.

Charakterystyka:

Whippety to niewiarygodnie szybkie zwierzęta, ale w domu są zrelaksowane i dyskretne, posiadają doskonałe maniery i dużo osobistego uroku. Uwielbiają przytulać się na kanapie, oczekują miłości i zainteresowania. Są dobroduszne, niefrasobliwe, potrafią dogadać się z ludzi i psami. Są dobrymi towarzyszami dla dzieci, ale nie najlepsze jako psy stróżujące. Whippety mają łagodny sposób bycia z nieznajomymi i lubią poznawać nowych ludzi. Energiczny i dobrze zbudowany pod kątem szybkości Whippet, to wspaniały towarzysz joggingu. Uwielbia długie drzemki popołudniowe, ale łatwo także zmobilizować go do biegu maratońskiego. Whippety mają chude, zdrowe sylwetki, pokryte gładką, gęstą powłoką sierści, która może występować w wielu kolorach: czarnym, czerwonym, jasnobrązowym, tygrysim w paski, pręgowanym, białym lub łupkowym zarówno stałym jak i mieszanym. Ich ciemne, owalne oczy, są pełne entuzjazmu i inteligentnego wyrazu. Mają elegancki wygląd.

Warto wiedzieć:

Whippet jest łatwy w szkoleniu i chętny do nauki. Uwielbia siedzieć na ulubionym fotelu czy kanapie swojego opiekuna. Whippet jest bardzo spokojny i beztroski, ale powinny być trzymany na smyczy podczas spacerów i wybiegów. Zdrowy Whippet może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu i oparzenia słoneczne. Ponieważ ich sierść jest krótka, nie powinny być pozostawiane na zbyt długo na zimnie. Podczas zimowych spacerów powinny mieć sweter. Ich krótki płaszcz jest bardzo łatwy w pielegnacji.

źródło zdjęcia:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=528604

Komentarze
Wczytywanie...