West Highland White Terrier

0 979

Historia:

West Highland WhiteTerrier pochodzi z krzyżówki białego potomstwa Cairn i terierów szkockich. Najprawdopodobniej wyhodowano go w XVII wieku w celu stworzenia teriera myśliwskiego. Wśród tych ras czasami rodziły się osobniki białe, które nie brały udziału w polowaniu. Uważano bowiem, że  do tego nie nadają się. Po raz pierwszy białe teriery zadebiutowały na wystawie londyńskiej w 1907 roku.

Charakterystyka:

West Highland WhiteTerrier to ładny i milutki piesek. Woli bieganie, niż siedzenie na kanapie. Jest pełen energii, ciekawości.  Wesoły i zawsze gotowy do zabawy. Może grać w gry wewnątrz domu lub na zewnątrz. Uwielbia gonić małe zwierzęta, kopać doły lub robić to jednocześnie na zmianę. Mimo wysokiej energii, West Highland Terrier nie wymaga zbyt dużo spacerów by pozostać fizycznie i psychicznie zdrowym. To pies inteligentny, przywiązany do całej rodziny. Żwawy, odważny oraz pewny siebie. Bardzo przyjazny w stosunku do obcych. Może być bardzo skutecznym psem stróżującym, szczeka całym sercem jeśli wyczuje niebezpieczeństwo.
               
West-Highland-White-Terrier-autor-Małgosia-Tomczak            Mentos-autor-Anna-Maria-Maniak

West Highland Terriery mają małą, wyważoną i mocną ramę, pokrytą białą sierścią. Ich okrągłe główki są nieco dłuższe niż kufy. Mają ciemne nosy w kształcie migdałów i szeroko osadzone oczy. Mają ciepłe i miękkie spojrzenie, które reprezentują siłę i aktywność.

Mentos-West-Highland-White-Terrier-autor-Anna-Maria-Maniak

Warto wiedzieć:

Choć są to psy niezależne, wymagają uwagi i aktywności, inaczej mogą stać się niespokojne. Pozostawione same sobie zbyt długo, mogą przekopać ogród, zniszczyć przedmioty. Potrzebują odpowiedniego szkolenia i socjalizacji aby zminimalizować nadmierne szczekanie. West-ie są stosunkowo czyste i bezwonne, ale wymagają codziennego szczotkowania, aby utrzymać ich sierść pod kontrolą. Zdrowy West Highland Terrier może żyć 14 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują ogólne pogorszenie zdrowia i alergie skórne.

źródło zdjęcia głównego:
West_Highland_White_Terrier-768×768

Komentarze
Wczytywanie...