West Highland White Terrier

0 166

Historia:

West Highland WhiteTerrier pochodzi z krzyżówki białego potomstwa Cairn i terierów szkockich. Najprawdopodobniej wyhodowano go w XVII wieku w celu stworzenia teriera myśliwskiego. Wśród tych ras czasami rodziły się osobniki białe, które nie brały udziału w polowaniu. Uważano, że się do tego nie nadają. Po raz pierwszy białe teriery zadebiutowały na wystawie londyńskiej w 1907 roku.

Charakterystyka:

West Highland WhiteTerrier to ładny i milutki piesek. Woli bieganie, niż siedzenie na kanapie. Jest pełen energii, ciekawości , wesoły i zawsze gotowy do zabawy. Może grać w gry wewnątrz domu lub na zewnątrz, uwielbia gonić małe zwierzęta, kopać doły lub robić to jednocześnie na zmianę. Mimo wysokiej energii , West Highland Terrier nie wymaga zbyt dużo spacerów by pozostać fizycznie i psychicznie zdrowym. White terrier to pies inteligentny, przywiązany do całej rodziny. Jest żwawy, odważny oraz pewny siebie. Bardzo przyjazny w stosunku do obcych. Może być bardzo skutecznym psem stróżującym, szczeka całym sercem jeśli wyczuje niebezpieczeństwo. West highland terriery mają małą, wyważoną i mocną ramę, pokrytą białą sierścią. Ich okrągłe główki są nieco dłuższe niż kufy. Mają ciemne nosy w kształcie migdałów i szeroko osadzone oczy. Mają ciepłe i miękkie spojrzenie, które reprezentują siłę i aktywność.

Warto wiedzieć:

Choć są to psy niezależne, wymagają uwagi i aktywności, inaczej mogą stać się niespokojne. Pozostawione same sobie zbyt długo, mogą wykopać ogród, zniszczyć przedmioty. Potrzebują odpowiedniego szkolenia i socjalizacji aby zminimalizować nadmierne szczekanie. Westie są stosunkowo czyste i bezwonne, ale wymagają codziennego szczotkowania, aby utrzymać ich sierść pod kontrolą. Zdrowy West Highland Terrier może żyć 14 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują ogólne pogorszenie zdrowia i alergie skórne.

Komentarze
Wczytywanie...