Welsh corgi pembroke

0 745

Historia:

Welsh corgi pembroke pochodzą z Walii z 1100 roku. Zostały wyhodowane do pasienia zwierząt i ochrony zwierząt w walijskich wzgórzach i pastwiskach. To typ jamnikowany. Dziś wykorzystywane są jako psy pasterskie i zaganiające bydło, częściej jednak występują jako psy towarzyszące.

Charakterystyka:

Pembroke uwielbia się bawić i biegać na zewnątrz, ale lubi też spokojne chwile, gdzie chce się zrelaksować w pomieszczeniach. Jest nieco powściągliwy w stosunku do ludzi obcych i innych zwierząt. Jest lojalny i chętny do zabawy, przyjaźnie nastawiony wobec rodziny, kontaktowy, pojętny i czujny. Jest to pies rodzinny, akceptujący dzieci. Welsh corgi pembroke to także ​​odważny i lojalny obrońca domu. Ma naturalne pasterskie instynkty, które czynią go naturalnie obronnym dla dzieci i członków rodziny. W domu, psy są ciche, czyste i grzeczne, tak długo, jak otrzymują wystarczająco dużo uwagi i ćwiczeń. Przez wieki były cenione za inteligencję, posłuszeństwo i determinację. Pembroke corgi walijskie są długie, niskie i stabilne. Ich głowa ma szeroką i płaską czaszkę, duże, spiczaste uszy i zgrabną mordę. Mają ciemne, owalne oczy, które wyposażone są w inteligentny i czujny wyraz. Pembroke corgi walijskie mają długie szyje, głębokie skrzynie i krótkie nogi. Ich miękki, prosty, odporny na warunki atmosferyczne płaszcz może być czerwony, płowy lub czarny podpalany. Mogą również mieć białe znaczenia.

Warto wiedzieć:

Zdrowy Pembroke Walijski Corgi może żyć 15 lat. Typowe problemy zdrowotne obejmują dolegliwości kręgosłupa i jaskrę. Mają też skłonność do otyłości, jeśli są przekarmione, najlepiej karmić je mniejszymi porcjami w ciągu dnia.

źródło zdjęcia:
CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=944503

Komentarze
Wczytywanie...