Thai Ridgeback

0 685

Historia:

Tajski Ridgeback po raz pierwszy pojawił się we wschodniej Tajlandii ponad 400 lat temu. Używany był przez rolników jako pies stróżujący, strażnik i myśliwy oraz służył do eskortowania wozów. Rzadko spotykany w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale nadal bardzo popularny w Tajlandii.

Charakterystyka:

Thai ridgeback to obronny, czujny, silny pies. Jest zabawny i lubi się bawić. Bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, uwielbia grać na świeżym powietrzu. Kocha tarzanie się po dywanie. Jest nieco nieufny w stosunku do nieznajomych. Tajski Ridgeback to rzadki i wyjątkowy towarzysz, kumpel na całe życie. Psy tej rasy posiadają średniej wielkości, muskularne ciało i luźną skórę. Ich gęsta warstwa włosów występuje w czarnym, niebieskim, srebrnym i brązowym kolorze. Na grzbiecie znajduje się pręga, podobna jak u rhodesian ridgebacka. Psy mają klinowa głowę, ciemne, brązowe oczy, mocne mordy, trójkątne uszy i stożkowe ogony.

Warto wiedzieć:

Thai ridgeback może żyć 16 lat ze stosunkowo nielicznymi problemami zdrowotnymi. U niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Potrzebuje sporadycznego szczotkowania. Jest bardzo żywy i aktywny, wymaga dużej dawki ruchu, spacerów i ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
By HiSa Hiller, Schweiz – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=747902

Komentarze
Wczytywanie...