Terrier walijski

0 107

Historia:

Terier walijski pochodzi z Walii, jego historia sięga kilkaset lat. Używany był do polowania na wydry, lisy i borsuki, zarówno na lądzie jak i w wodzie. Z wyglądu przypomina airedale teriera. Najprawdopodobniej pochodzi z krzyżówki foksteriera i teriera. Walijski terrier był uwielbiany za swoją wytrwałość na polowaniu i łagodność w domu. Dziś pełni rolę psa do towarzystwa.

Charakterystyka:

Terier walijski ma mnóstwo energii. Kocha bieganie, gry, pobieranie, pływanie i wykopywanie dołów. Jest bardzo inteligentny, ale jest również bardzo wrażliwy na szkolenie posłuszeństwa. Walijskie teriery są bardzo aktywne na zewnątrz, ale doceniają także spokój i ciszę, można je nawet przytulić na kilka minut, dopóki nie zaczną szpiegować wiewiórki przez okno. Mają bardzo stabilną osobowość, znakomicie dogadują się z dziećmi. Walijski terier ma kompaktową, średnią i dobrze zachowaną proporcję sylwetki ze szczeciniastym, sztywnym płaszczem. Jego długa, wąska głowa ma małe, ciemne oczy i uszy w kształcie litery V. Jego umaszczenie może być czaprakowate, czarne podpalane lub szaro-płowe z podpalaniem.

Warto wiedzieć:

Teriery walijskie są stosunkowo spokojne w porównaniu z innymi terierami. Są jednak odważne i niezwykle ciekawe innych psów i małych zwierząt. Mogą żyć 12 lat. Są ogólnie zdrowe, ale niektóre z nich mogą mieć problemy ze skórą i oczami. Ich twarde, szorstkie płaszcze potrzebują regularnej pielęgnacji i strzyżenia w celu utrzymania ich charakterystycznego wyglądu.

Komentarze
Wczytywanie...