Terier tybetański

0 810

Historia:

Teriery tybetańskie swoją historią sięgają 2000 lat. Ta starożytna rasa przeznaczona była do stróżowania. Terier tybetański uważany był za psa przynoszącego szczęście, był traktowany jak członek rodziny. Często wręczano go gościom jako dar i symbol szczęścia. Był groźnym obrońcom ruchomości i inwentarza. Dziś teriery tybetańskie są uwielbiane na całym świecie jako kochające towarzysze człowieka.

Charakterystyka:

Terier tybetański to słodki i lojalny członek rodziny, tworzy bardzo silne więzi z rodziną. Psy tej rasy mają bardzo obronne instynkty, posiadają bowiem tysiącletnie doświadczenie w stróżowaniu, potrafią głośno szczekać, ale tylko wówczas gdy jest to konieczne. Choć zwykle nie starają się być w centrum uwagi, teriery tybetańskie lubią zawsze wiedzieć co dzieje się w domu. Uwielbiają długie spacery i zabawy na trawie. Potrafią dogadać się z dziećmi, ale mogą być nieco nieufne w stosunku do nieznajomych. To przystojne, wyrafinowane, wytrzymałe psy. Teriery tybetańskie mają średnią wielkość, długie włosy, które wiszą na twarzy. Z wyglądu przypominają trochę owczarki. Mają również szerokie, okrągłe i płaskie stopy, które zapewniają przyczepność na śniegu. Mają silny, pełen wdzięku wygląd.

Warto wiedzieć:

Teriery tybetańskie mogą żyć 15 lat, czasami nawet dłużej. Ogólnie zdrowe, niektóre mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego i oczy. Mogą żyć w mieszkaniach, ale potrzebują długich codziennych spacerów. Terier tybetański potrzebuje dwa razy w tygodniu porządnego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Terier+tybetański+foto+wikipedia&client=firefo

Komentarze
Wczytywanie...