Terier szkocki

0 615

Historia:

Terier szkocki najprawdopodobniej pochodzi z XVII wieku, chociaż niektóre źródła podają wiek XIX i XVIII. Wyhodowany został do zwalczania szkodników i szukania zwierzyny pod ziemią. Polował także na lisy, króliki i borsuki. Dziś jest popularnym psem do towarzystwa.

Charakterystyka:

Terier szkocki lubi sporty i zabawy, ma niespożytą energię, doskonale czuje się w domu w mieszkaniu, w mieście i na wsi. Ma charakterystyczny urok, który może być zarówno zabawny jak i oszałamiający zarazem. To dumna, rasa, pełna radości, godności i wytrzymałości, uwielbia towarzystwo. Nie są dobrymi psami obronnymi. Są nieco nieufne w stosunku do obcych, ale nie atakują ich nigdy, lubią towarzystwo ludzi. Dość trudne w szkoleniu, ale dobrze zapamiętują naukę i polecenia. Szkockie teriery mają małą, kompaktową i solidna ramę pokrytą grubą, szorstką, wodoodporną sierścią, która zazwyczaj jest czarna, pręgowana lub koloru płowego. Ich długa głowa ma pełną mordę, kwadratowe szczęki, spiczaste uszy i szeroko osadzone oczy. Mają krótkie, mocne nogi.

Warto wiedzieć:

Terier szkocki potrzebuje wysiłku, uwagi i aktywności, aby pozostać fizycznie i psychicznie zdrowym psem. Zdrowy szkocki terier może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują padaczkę i długotrwałe zaburzenia krwawienia, choroby mięśni. Muszą być szczotkowane regularnie.

źródło zdjęcia:
By I, Mider, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=261161

Komentarze
Wczytywanie...