Terier Rat

0 620

Historia:

Terier Rat pochodzi z Ameryki. Jest krzyżówką Teriera Fox i innych europejskich terierów. Wyhodowano go, aby zatrzymał epidemię królika, która w 1910 roku zagrażała uprawom rolników. Rolnicy zwiększyli wówczas szybkość i zwinność psów tej rasy. W latach 1920 i 1930, po modernizacji rolnictwa zmniejszył się popyt na Teriera Rat. Trudno dziś ustalić prawidłowy rodowód współczesnej rasy Terierów Rat. Większość z nich zgadza się, że rasa ta ma bardzo zróżnicowaną pulę genów, co pozwala jej zachować zdrowie, elastyczność i inteligencję.

Charakterystyka:

Terier Rat może być idealnym kumplem jeżeli ma dużo ruchu i to najlepiej ze swoim opiekunem. Ma wystarczająco dużo inteligencji i energii dla trzech psów, jednak jego zróżnicowane podłoże genetyczne pomaga mu utrzymać swoje emocje w równowadze. Terier Rat jest doskonałym pracownikiem i oddanym przyjacielem. Łatwy w nauce i szkoleniu może pomóc w gospodarstwie, w polu czy na podwórku. Pomocny w tępieniu gryzoni. Jest wspaniałym towarzyszem pieszych wycieczek i towarzyszem joggingu, jest wówczas bardzo szczęśliwy. Teriery Rat są zabawne i pełne miłości dla dzieci. Mają delikatną osobowość i wiedzą, kiedy i jak dopasować swoją energię do otoczenia. Są nieco terytorialne, ale dobrze dogadują się z nieznajomymi osobami. Jeśli chodzi o intruzów, będą szczekać i ostrzegać rodzinę, jeśli czują zagrożenie. Teriery Rat są małe, zwarte, muskularne i nieco krzepkie. Mają małe głowy, czarne nosy i uszy, silne szyje, ramiona i mocne nogi. Ich ogony mogą być długie lub krótkie w chwili narodzin. Teriery Rat mogą mieć krótką, średnią, gęstą sierść, która wchodzi w kolor czerwony, żółty, czarny, czarno-podpalany, czarno-biały, niebieski i biały.

Warto wiedzieć:

Teriery Rat potrzebują co najmniej 30 minut ćwiczeń każdego dnia. Mogą to być spacery, bieganie w parku. Są inteligentne, dlatego lubią konstruktywne gry i zadania. Będą szczęśliwe w mieszkaniu, o ile ich dzienne zapotrzebowanie na ćwiczenia są spełnione. Teriery Rat to wysokiej energii psy, ale doceniają przytulne miejsce w pomieszczeniu. Zdrowy Terier Rat może żyć 18 lat. U niektórych psów tej rasy może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego i problemy alergii. Ich krótka sierść jest bardzo prosta w pielęgnacji. Wystarczy szczotkować ją co kilka dni.

żródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=terrier+red+dog+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjD4IzSjo

Komentarze
Wczytywanie...