Terier irlandzki

0 679

Historia:

Terier irlandzki to jedna z najstarszych ras terierów. Pierwotnie używany był do pilnowania stada owiec, polowania na drobną zwierzynę, obrony majątku i do zapewniania towarzystwa. Ten inteligentny i opiekuńczy pies do dziś zdobywa serca ludzi i jest hodowany w domach na całym świecie.

Charakterystyka:

Teriery irlandzkie wykazują wiele energii i osobowości. Są pełne miłości, tworzą niezwykle silne więzi z rodzinami. Irlandzkie teriery również mają naturalną odwagę i opiekuńczość, które sprawiają, że są doskonałymi strażnikami. Z dużą ilością miłości, uwagi i szkoleń, Irlandzki terier staje się przyjacielem na całe życie. Jest to pies średniej wielkości. Ma elegancką, średniej wielkości ramkę z gęstą warstwą kręconych włosów, które są w stałych odcieniach czerwieni. Ma szeroką, płaską głowę z długą kufą. Jego V-kształtne uszy zwykle pochylają się ku przodowi, a jego ostre oczy są małe i ciemne. Irlandzki terier ma gruby, ale pełen wdzięku wygląd.

Warto wiedzieć:

Irlandzkie teriery potrzebują energicznych ćwiczeń i zadania aby utrzymać stabilny umysłu i ciało. Są doskonałymi kumplami do spacerów, wędrówek i zwiedzania. Mogą żyć tak długo 14 lat z kilkoma genetycznymi problemami zdrowotnymi. Są dość łatwe w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Terier_irlandzki_291.jpg

Komentarze
Wczytywanie...