Terier brazylijski

0 1 139

Historia:

Brazylijski terier znany jest w Brazylii jako pies ludu. Jego inne nazwy to Fox Paulistinha i Terrier Brasileiro. Jego przodkiem jest prawdopodobnie Jack Russell Terrier, który został przywieziony do Brazylii w XIX wieku i skrzyżowany z Pinczerem miniaturowym, Chihuahuą i innymi rasami. Są to psy, w większości nieznane poza Brazylią.

Charakterystyka:

Podobnie jak większość terierów, Terier Brazylijski jest czujny i inteligentny. Jest doskonałym stróżem, ale bez odpowiedniego szkolenia nie potrafi przestać szczekać . Brazylijski terier jest szczęśliwy, kiedy ma zapewnioną rozrywkę i zabawę. Potrafi być porywczy, czujny i ostry, ale najczęściej jest przyjacielski i łagodny, zwłaszcza w stosunku do przyjaciół. Posiada silny instynkt myśliwski, dlatego nie powinien być zostawiany sam na sam z innymi małymi zwierzętami. Ma krótką, gładką sierść, w kolorze białym i jasnobrązowym z czarnym, brązowym. Posiada typowe i charakterystyczne znaczenia: brązowe znaczenia powyżej oczu, po obu stronach pyska, wewnątrz i na końcach uszu.

Warto wiedzieć:

Brazylijczyk Terier znany jest w Brazylii za jego nieustraszoną umiejętność łowienia gryzoni. Z tego powodu rasa ta powinna być pod nadzorem, jeżeli chodzi o małe zwierzęta i dzieci. Pieski te uwielbiają kopać, podkopywać, nazywane są wielkimi koparkami. Należy być przygotowanym na zniszczony trawnik wokół domu. Brazilian Terrier ma stosunkowo niewiele problemów zdrowotnych, najbardziej powszechne są choroby oczu, tarczycy i alergie skórne.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Brazilian+terrier+wikipedia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=

Komentarze
Wczytywanie...