Szpic wilczy

0 746

Historia:

Keeshond wywodzi się  z krzyżówki ras Samoyed, Chow Chow i pomorskiego. Przez wiele lat pracował na holenderskich statkach pływających po rzece wzdłuż Renu, zdobywając serca klasy robotniczej, dzięki swej solidności, inteligencji i pomysłowości. Podczas XVIII-wiecznej rebelii przeciwko holenderskiej rodzinie królewskiej, Keeshond stał się maskotką patriotów. Gdy bunt nie powiódł się, Keeshond doznał poważnego spadku popularności. Dopiero w późniejszych latach powrócił do łask.

Charakterystyka:

Keeshond to szczęśliwy, wesoły i tryskający energią pies. Kocha wszystkich, ma dobry układ z dziećmi i zwierzętami. Jest łatwy w szkoleniu i bardzo posłuszny. Keeshond był hodowany w celu ochrony barki rzecznej wzdłuż Renu, instynkty te przetrwały do dnia dzisiejszego. Są to bardzo czujne, obronne i ostrożne psy. Są doskonałymi strażnikami. Psy tworzą głębokie więzi ze swoimi opiekunami. Potrafią wyczuć emocje i nastroje człowieka, wyczuwają jego napięcie i odpowiednio na nie reagują. Są to średnie psy pokryte długimi, grubymi warstwami sierści. Mają średniej długości mordy i stojące, trójkątne uszy oraz oczy kasztanowe z cienkich obręczy, które wyglądają jak okulary.

Warto wiedzieć:

Keeshond potrzebuje dużo uwagi i czasu rodziny. Jeśli jest zaniedbany, może być rozchwiany emocjonalne i zrozpaczony. Łatwo dostosowuje się do życia w mieszkaniu. Potrzebuje jednak kilka energicznych spacerów na co dzień. Idealnie jeżeli ma ogrodzone podwórko do biegania. Ze względu na swoje krzaczaste płaszcze, woli życie w chłodniejszym klimacie. W upalne dni, należy zapewnić mu cień i jeśli to możliwe klimatyzację. Zdrowy Keeshond może żyć 15 lat. Pieski te są uważane za zdrową rasę, ale mogą chorować na dysplazję stawu biodrowego, serce i oczy. Ich grube płaszcze potrzebują codziennego szczotkowania.

źródło zdjęcia:
By I, Lilly M, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2351880

Komentarze
Wczytywanie...