Szpic niemiecki

0 722

Historia:

Szpice niemieckie wywodzą się ze szpiców żyjących w Europie już w epoce kamienia, istnieją od ponad 6000 lat. Aż do XIX wieku hodowane były jako myśliwi, pasterze i psy stróżujące. Obecnie służą jako psy do towarzystwa. Wyróżnia się 5 odmian szpiców niemieckich:  Wolfspitz lub inna nazwa Keeshond- największy ze szpiców ( wysokość 45-55 cm), Grossespitz – duży, ( wysokość 42-50 cm), Mittelspitz – średni, ( wysokość 30-38 cm), Kleinspitz – mały, ( wysokość 23-29 cm), Zwergspitz – szpic miniaturowy, (wysokość 18-22 cm).

Charakterystyka:

Szpic niemiecki to pies inteligentny, pracowity i ciekawy. Niezależny, ale spragniony uwagi ze strony opiekuna. Kiedy jest szczęśliwy potrafi stanąć na tylnych łapach i szczekać radośnie. Psy tej rasy należą do psów czujnych i dość szczekliwych. Są doskonałymi stróżami. Żywiołowe i ruchliwe i silnie związane z właścicielem. Charakteryzują się lisią głową, wysoko położonymi, trójkątnymi uszami oraz zawiniętym na grzbiet ogonem. Ich szata jest szorstka i obfita, w kolorach: szary, pomarańczowy, biały, brązowy i czarny. Ma dumny i żywy wygląd.

Warto wiedzieć:

Szpic niemiecki może żyć 15 lat ze stosunkowo niewieloma genetycznymi problemami zdrowotnymi. Są dość łatwe w pielęgnacji, wymagają tylko dobrego szczotkowania kilka razy w tygodniu, aby zapobiec maty. Szpic niemiecki potrzebuje codziennie spacerów i ćwiczeń, uwielbia biegi i spokojny spacer wokół bloku.

źródło zdjęcia:
By Oryginalnym przesyłającym był Teuteul z francuskiej WikipediiLater versions were uploaded by Tornad at fr.wikipedia. – Na Commons przeniesiono z fr.wikipedia., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68549

Komentarze
Wczytywanie...