Szpic fiński

0 657

Historia:

Szpic fiński żyje, pracuje i bawi się w Europie od ponad 6000 lat. Najprawdopodobniej pojawił się we wschodniej części Półwyspu Skandynawskiego, jednak dokładne pochodzenie rasy nie jest znane. Na całym kontynencie są różne rodzaje Szpiców, opracowane dla każdego regionu według ich specyficznych potrzeb. Fiński Spitz , który jest z Finlandii, został wyhodowany jako myśliwy, stróż i przyjaciel rodziny.

Charakterystyka:

Szpic fiński to figlarny i czuły pies. Docenia wspólnotę i czas spędzony z rodziną. Może być nieco nieufny wobec obcych. Nie lubi przebywać sam przez dłuższy okres czasu. Jest znakomitym stróżem. Jego charakterystyczną cechą jest hałaśliwość. Może szczekać aż 160 razy na minutę. Jest to pies niedużego wzrostu. Ma ciemne oczy o czujnym i żywy spojrzeniu. Jego szata jest szorstka, zazwyczaj w kolorze brązowym, miodowym i czerwono-pomarańczowych. Ma śmiały, ale przyjemny wygląd.

Warto wiedzieć:

Fiński Spitz może żyć 15 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Jest łatwy w pielęgnacji, wymaga tylko dobrego szczotkowania kilka razy w tygodniu, aby zapobiec maty. Fiński Szpic wymaga codziennych ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Finnish+spitz+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiy5eqevYrcAhVMkiwKHQVNBlQQsAQIKg&biw=1280&bih=584#imgrc=6OyhQWC3VcJ92M:

Komentarze
Wczytywanie...