Sznaucer średni

0 562

Historia:

Sznaucer średni pochodzi z XV wieku, z Niemiec. Jest standardem, który stworzył zarówno sznaucer miniaturowy i sznaucer olbrzym. Te wytrzymałe psy najprawdopodobniej pochodzą od mieszanki Spitza, pudla, pinczera. Pierwotnie hodowane do łapania gryzoni, później także jako strażnicy dla podróżujących kupców, którzy potrzebowali ochrony do swoich wagonów w nocy. Dziś są lojalne, ochronne i słodkie w roli towarzysza domowego.

Charakterystyka:

Standardowe Sznaucery są żywe i zabawne, ale potrzebują pozytywnych wskazówek w celu wyrównania ognistej, ale zawsze miłej osobowości. Do jego inteligencji, socjalizacji i jakości życia, przyczyniają się zabawy, konstruktywne gry, ćwiczenia posłuszeństwa. Potrzebują stałej uwagi, są wówczas szczęśliwsze i stają się uległe. Sznaucery uwielbiają brać udział w życiu rodzinnym. Choć silne i pracowite, są głęboko uczuciowe, ciepłe i milutkie gdy nie mają strajku nastroju. Są figlarne, cierpliwe i opiekuńcze w stosunku do dzieci. Są światowej klasy strażnikami, pokazują determinację z poczuciem kontroli. Sznaucery szczekają kiedy wyczuwają zagrożenie dla domowników, ale nie robią nadmiernego hałasu bez powodu. Sznaucery średnie posiadają krzaczaste wąsy, brody i brwi. Mają owalne oczy, mocne mordy i V-kształtne uszy, pochylające się ku przodowi. Mają kolor stałej czerni i sól i pieprz. Standardowe Sznaucery mają solidny i wytrzymały wygląd.

Warto wiedzieć:

Standardowe Sznaucery to psy bardzo energiczne. Bez wielu ćwiczeń i aktywności, spacerów, mogą być trochę destrukcyjne. Standardowy Sznaucer ma nieustraszoną passę na spacerach, może próbować się zmierzyć z większym psem. Sznaucery mogą również stać się bardziej terytorialne jak podrosną. Zawsze muszą chodzić na smyczy. Opiekun musi mieć twardą i pozytywną rękę podczas treningu. Zdrowy Standardowy sznaucer może żyć 15 lat, może nawet dłużej. Czasami może mieć problemy z oczami, zaćmą. Standardowe Sznaucery muszą być szczotkowane regularnie, aby uniknąć maty. Warto od czasu do czasu przycinać brody. Psy te, aby wyglądać elegancko wymagają regularnej profesjonalnej pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=medium+schnauzer+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjck-z_gIbcAhUEiCwKHfesA9UQsAQIKQ&biw=1138&bih=547#imgrc=hMnhK7DRIYf1tM:

Komentarze
Wczytywanie...