Sznaucer olbrzym

0 772

Historia:

Najprawdopodobniej przodkiem sznaucera olbrzymiego była stara górnobawarska odmiana psa wiejskiego, używanego do zaganiania i stróżowania. Przed drugą wojną światową hodowlę rozwinął Calaminus, który nigdy nie ujawnił z jakimi rasami krzyżował osobniki hodowlane. Aby uzyskać odpowiednią maść i uszlachetnić sylwetkę, pewne jest, że do krzyżowania użył czarnego doga niemieckiego. Spekuluje się, że użyte zostały także pudle duże. Sznaucer olbrzym jest to rasa psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras. Należy do grupy psów pracujących.

Charakterystyka:

Sznaucery olbrzymy to psy oddane i opiekuńcze. Potrzebują dużo uwagi i wskazówek. Dużo czasu na zabawy, konstruktywne gry, ćwiczenia posłuszeństwa i pozytywne uwagi spowoduje, że sznaucer olbrzym będzie idealnie czarujący. Sznaucery olbrzymy są bardzo uważnymi towarzyszami. Pozostają bardzo przywiązane do swoich właścicieli i z czasem śledzą każdy ich ruch. Czułe i przywiązane, kochają być zaangażowane w gospodarstwie domowym. Sznaucery Olbrzymy są wspaniałymi strażnikami. Ich dowódcza obecność w połączeniu z intensywną lojalnością wobec rodziny, sprawia, że stają się potężnymi strażnikami domowym. Łatwo odróżniają przyjaciela od wroga. Sznaucery olbrzymy będą szczekać kiedy wyczuwają zagrożenie dla domowników. Sznaucery Olbrzymy są duże, z kwadratowymi ramkami pokrytymi gęstym, sztywnym płaszczem. Ich długie głowice mają charakterystyczne krzaczaste wąsy, brody i brwi, nie wspominając o głęboko osadzonych oczach, potężne mordy i V-kształtne uszy, które skierowane są w górę i do przodu. Ich ogony, czasami zadokowane, są prowadzone na wysokim poziomie. Sznaucery mają solidny, władczy i żywy wygląd.

Warto wiedzieć:

Sznaucery olbrzymy potrzebują dużo ćwiczeń na świeżym powietrzu. Codzienne spacery, bieganie pomogą im zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Znudzony lub ignorowany sznaucer olbrzym może stać się trochę wzburzony. Sznaucery mają silne instynkty łowieckie. Widok małych stworzeń, wiewiórek, ptaków i kotów może sprawić, że stanie się podekscytowany. Zawsze powinien chodzić na smyczy. Zdrowy sznaucer olbrzym może żyć 15 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, choroby oczu, kości. Sznaucery olbrzymy powinny być szczotkowane regularnie, aby uniknąć maty, a ich grube płaszcze i brody potrzebują regularnej konserwacji w salonie pielęgnacyjnym.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=giant+schnauzer+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjxn6OB0IPcAhWCdCwKHVrwCn4QsAQIJg&biw=1138&bi

Komentarze
Wczytywanie...