Sussex Spaniel

0 499

Historia:

Sussex spaniel pochodzi z Sussex w Anglii. Opracowany został w XIX wieku ze skrzyżowania różnych ras spanieli, m.in. Clumber Spaniela. Dziś Sussex jest rzadkim psem, ale jego liczebność wzrasta szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Charakterystyka:

W porównaniu do innych spanieli, Sussex Spaniel jest dość spokojny i stateczny. Lubi spędzać czas w domu z rodziną. Przyjazny i otwarty Sussex kocha wszystkich i każdy kocha jego. Jest oddanym i lojalnym przyjacielem na całe życie. Jest szczególnie dobrym towarzyszem dla dzieci. Sussex Spaniel posiada długą, niską, prostokątną sylwetkę pokrytą falistym płaszczem. Jego szeroka, płaska, lekko wcięta głowa posiada duże czoło, szeroki pysk, silny, nożycowy zgryz, brązowy nos, orzechowe oczy i duże uszy. Sussex Spaniel jest sprytny i lojalny. Potrzebuje treningu spójnego i pozytywnego.

Warto wiedzieć:

Sussex spaniel może żyć 16 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych. Najczęstsze problemy związane są z sercem, infekcją ucha, niedoczynnością tarczycy oraz chorobami oczu. Jego długi i falisty włos nie wymaga zbytniej pielęgnacji. Należy go szczotkować regularnie i usuwać nadmierne owłosienie, które rośnie na nogach i uszach. Należy również sprawdzać regularnie uszy, aby nie doszło do zakażenia.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1392084

Komentarze
Wczytywanie...