Staffordshire Bull Terrier

0 779

Historia:

Staffordshire Bull Terrier został opracowany w Anglii XVIII wieku jako tani stróż dla klasy robotniczej oraz do walk z psami. Po zakazaniu walk używany był do szczucia byków i niedźwiedzi. Wyhodowany z mieszanki buldoga i teriera, Staffordshire Bull Terrier posiada wytrzymałość i delikatność. Pod koniec XIX wieku, Staffordshire Bull Terriera sprowadzono do USA, gdzie został wykorzystany do opracowania znacznie większego terriera. Dzisiaj, Staffordshire Bull Terrier to pies szanowany na całym świecie, jest ukochanym przyjacielem i opiekunem.

Charakterystyka:

Staffordshire Bull Terriery zasadniczo hodowane są jako psy stróżujące i towarzysze człowieka. Są przyjazne, towarzyskie z doskonałym poczuciem humoru, zawsze gotowe do gry i zabawy. Mają mnóstwo energii, ale mogą dostosować się do życia także w małych mieszkaniach. Staffordshire nazywane są w Anglii psami-niania, ponieważ mają łagodny i życzliwy sposób bycia z dziećmi. Są zrelaksowane i niewymagające dla swoich rodzin, ale mogą być bardzo nieufne w stosunku do innych ludzi. Nieustraszone i zdecydowane, Staffordshire Bull Terriery są dobrze zbudowane, mają umięśnioną sylwetkę, pokrytą krótkim płaszczem. Mają kwadratową, średnią głowę, ciemny nos i półstojące uszy. Umaszczenie jest w kolorze pręgowanym, czerwonym, płowym, niebieskim lub czarnym, niektóre mają białe znaczenia na klatce piersiowej i szyi. Posiadają zwarty i silny wygląd.

Warto wiedzieć:

Choć delikatny i miły w kontaktach z przyjaciółmi i rodziną, Staffordshire Bull Terrier może być zastraszający w stosunku do innych psów. Staffordshire Bull Terrier może żyć 16 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują zaćmę, dysplazję stawu biodrowego i padaczkę. Psy są wrażliwe na działanie ekstremalnych temperatur, mogą dostać udaru ciepła w gorące dni i hipotermię w dni chłodne.

źródło zdjecia;
By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Aixeneta (w oparciu o szablon praw autorskich).https://pl.wikipedia.org/wiki/Staffordshire_Bull_Terrier#/media/File:Staffie.jpg

Komentarze
Wczytywanie...