Springer spaniel walijski

0 631

Historia:

Korzenie Springer Spaniela walijskiego sięgają prawie 9000 lat, do prehistorycznej Brytanii. Te pracowite i wierne psy myśliwskie, przekształciły się później w dwie odmiany. Większe z nich nazwano springer spanielami, które służyły głównie do płoszenia zwierzyny dla sokolników. Walijski Springer Spaniel to popularna rasa psów bogatych ludzi. Od XIV wieku jest ukochanym psem towarzyskim.

Charakterystyka:

Springer Spaniel walijski to ciepły i kochający pies. Jest zabawny i delikatny z dziećmi, czuły z dorosłymi i obronny dla wszystkich. Czasami lubi być niezależny, woli wędrować i odkrywać, ale najczęściej chce być w centrum aktywności rodzinnej. Springer spaniel walijski ma hardą, kompaktową, średniej wielkości ramę z miękką powłoką, prostą sierścią, która zazwyczaj jest w czerwono-białym kolorze. Jego głowa jest lekko wypukła z ładnie wyciętą kufą. Ma ciemne, owalne oczy i długie pierzaste uszy.

Warto wiedzieć:

Walijski Springer spaniel może żyć 16 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i padaczkę. W pielęgnacji należy pamiętać o przycinaniu włosów i sprawdzaniu uszu, aby nie doszło do infekcji. Potrzebuje mnóstwo ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
By Udo Tjalsma – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8960691

Komentarze
Wczytywanie...