Springer spaniel angielski

0 844

Historia:

Springer spaniel angielski pochodzi z XVI wieku, z linii hodowlanej zwanej spanielem z Norfolk. Ceniony był za zdolność do udzielania pomocy myśliwym, w płoszeniu ptaków z krzaków i drzew. Pochodzi z grupy spanieli lądowych. Na początku XX wieku większe spaniele zostały wyodrębnione jako oddzielna rasa i nazwane Springer spaniel. Dziś nadal cenione są za sprawność, umiejętności myśliwskie, posłuszeństwo i towarzystwo.

Charakterystyka:

Angielski Springer spaniel to genialne połączenie solidności i godności. Bardzo dobrze czuje się podczas rodzinnych pikników i uroczystości, ale również może pracować w długie, zimne dni na zewnątrz. Przez setki lat, angielski Springer spaniel był cenionych za zdolność do przystosowywania się do życia rodzinnego po długich dniach polowania. Springer spaniel potrafi kochać wszystkich i jest także przez wszystkich kochany. Jest wspaniałym towarzyszem zabaw dla dzieci. Większość nieznajomych wita bardzo serdecznie. Ma wielkie obronne instynkty i podnosi alarm jeśli wyczuje zagrożenie. Angielskie Springer spaniele to średniej wielkości psy, posiadające średniej długości płaszcze, długie uszy, a ich pozornie ciężkie twarze mają rzeźbiony kształt, który nadaje im przyjemny wyraz. Ich oczy są średniej wielkości, owalne i nieco zapadnięte, wydzielają jasne i kochające wrażenie. Angielski Springer spaniel posiada szarmancki, czujny i mocny wygląd.

Warto wiedzieć:

Springer spaniele potrzebują dużo uwagi, koleżeństwa i pozytywnych uczuć. Pozostawione same sobie zbyt długo, mogą się nudzić. Znudzony angielski Springer spaniel może przekopać ogród bez powodu lub pogryźć buty. Łatwo dostosowują się do życia w mieszkaniach i w wielkich miastach. Potrzebują jednak dużo ćwiczeń na świeżym powietrzu, lubią także przebywać w wodzie. Zdrowy angielski Springer spaniel może żyć 14 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego, padaczkę i problemy z oczami. Są dość łatwe w pielęgnacji. Mają tendencję do przybierania na wadze.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=Springer+spaniel+angielski+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbs

Komentarze
Wczytywanie...