Śpiewający pies z Nowej Gwinei

0 709

Historia:

Historia Śpiewającego psa z Nowej Gwinei sięga 5500 lat temu. Najprawdopodobniej pochodzi z Indonezji lub Południowo-Wschodniej Azji. Do Nowej Gwinei przywiózł je prawdopodobnie człowiek. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego i melodyjnego dźwięku jaki wydaje. Rasa została odkryta w 1957 roku przez dyrektora ogrodu zoologicznego w Sydney, Ellisa Troughtona. Dziś jest to pies unikatowej rasy.

Charakterystyka:

Historia Śpiewającego psa z Nowej Gwinei to pies, który posiada jeszcze wiele cech psa pierwotnego. Jest nieobliczalny, nieufny nieśmiały. Wyszkolony, może być serdeczny i miły. Nigdy nie jest agresywny. Posiada niezwykłą zwinność, potrafi skakać i wspinać się po drzewach. Jego wycie podobne jest do wycia wilka. Może wyć samotnie lub w grupie. Podobno wycie grupowe przypomina dźwięki orkiestry. Ma piękny melodyjny głos. Śpiewające psy posiadają mocną sylwetkę, poruszają się z gracją. Lubią obserwować teren z wysokości. Posiadają charakterystyczną budowę stawów na łapach, które umożliwiają im wspinanie i chodzenie po drzewach.

Warto wiedzieć:

Psy tej rasy to psy potrzebujące dużo ruchu i nieograniczonej przestrzeni. Wymagają szkolenia i nie nadają się do życia w mieście. Nie są wskazane dla niedoświadczonych, początkujących właścicieli.

źródło zdjęcia:
By Patti McNeal, cyclewidowpatti at flickr.com – https://www.flickr.com/photos/cyclewidowpatti/291207888/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1544400

Komentarze
Wczytywanie...