Spaniel Pont-Audemer

0 559

Historia:

Spaniel Pont-Audemer pochodzi z XIX wieku z północnej Francji. Nazwa tej rasy pochodzi od położonego w Górnej Normandii departamentu Pont-Audemer. Przodkami są irlandzki spaniel wodny oraz stara rasa spanieli francuskich. Wykorzystywany był jako pies myśliwski. II wojna światowa przyczyniła się do niemal całkowitego wymarcia tej rasy. Dziś są bardzo rzadko spotykane.

Charakterystyka:

Spaniel Pont-Audemer to odporny, energiczny i pracowity pies. Potrafi pracować w zmiennych warunkach klimatycznych. Jest znakomitym psem myśliwskim, pełnym zapału i energii. Jest niezależny i nieustępliwy. Psy tej rasy są bardzo przywiązane do swojego opiekuna. Są serdeczne, miłe, ciepłe w stosunku do rodziny. Lubią dzieci i chętnie się z nimi bawią. Akceptują inne zwierzęta domowe. Dobrze dogadują się z psami. Spaniel Pont-Audemer to pies średniej wielkości o solidnej i krępej budowie. Posiada charakterystyczne falujące loki na czubku głowy i falującą, średniej długości szatę. Jego umaszczenie jest zwykle w kolorze ciemnobrązowym, ciemnobrązowym z białym i szarym.

Warto wiedzieć:

Spaniel Pont-Audemery wymagają dużo ruchu i dużej przestrzeni. Mogą mieszkać w mieście, ale zdecydowanie wolą wieś. Wymagają starannego szczotkowania kilka razy w tygodniu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&tbm=isch&q=Spaniel+Pont-Audemer&chips=q:s

Komentarze
Wczytywanie...