Spaniel pikardyjski

0 865

Historia:

Spaniel pikardyjski pochodzi z północnej Francji z doliny Sommy z rejonu Pikardii, stąd też pochodzi nazwa rasy. Jego przodkami były psy myśliwskie Chien d’Oysel. Wykorzystywany był do polowania na bekasy i kaczki. Pod koniec wieku XIX nastąpił spadek popularności tej rasy. W Polsce to rasa mało spotykana.

Charakterystyka:

Spaniel pikardyjski to łagodny i towarzyski pies. Uwielbia swojego właściciela, jest łasy na pochwały. Pragnie za wszelką cenę przypodobać się rodzinie. Jest cenionym kompanem zarówno w domu jak i na spacerze. Potrzebuje socjalizacji i szkolenia, ale jest łatwy w treningu. Chętnie się uczy. Jest wesoły, radosny i szczęśliwy. Lubi zabawy i ruch na świeżym powietrzu. Uwielbia aportowanie i pływanie. Kocha swoją rodzinę, jest cierpliwy i łagodny w stosunku do dzieci. Potrafi dogadać się z innymi zwierzętami domowymi, żyje w harmonii z innymi psami. Jest dobrym obrońcą, zawsze gotowy do odparcia niebezpieczeństwa. Sygnalizuje obecność obcych. Jest psem odważnym, pracowitym i wytrzymałym. Spaniel pikardyjski ma średniej długości, gładkie i lekko faliste włosy. Jego umaszczenie ma kolor czarno-biały, sprawia wrażenie maści błękitnej. Może być także szaro czekoladowy. Ma silne kończyny i szeroką klatkę piersiową.

Warto wiedzieć:

Spaniel pikardyjski lubi otoczenie przyrody, dużo przestrzeni, potrzebuje regularnych ćwiczeń, dlatego też nie powinien mieszkać w mieście. Nie znosi bezczynności, musi być w ciągłym ruchu. Pielęgnacja nie jest trudna. Wymaga dokładnego systematycznego szczotkowania oraz higieny uszu.

Komentarze
Wczytywanie...