Spaniel francuski

0 869

Historia:

Francuski Spaniel jest potomkiem Birding psa, który uważany jest za ojca wszystkich spanieli. Jako standard po raz pierwszy udokumentowany został w 1891 roku. Od tego czasu został zaktualizowany kilka razy. Jest  najwyższy z spanieli. Francuski Spaniel to typowy wyżeł. Został wyhodowany do płoszenia i aportowania ptactwa. Jest znany ze swojej wszechstronności na tym polu. Obecnie jest wykorzystywany jako pies myśliwski, ale coraz większą popularność zyskuje jako doskonały towarzysz rodziny.

Charakterystyka:

Spaniel francuski to spokojny, stabilny pies rodzinny. Dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Jest szczęśliwy kiedy znajduje wokół siebie członków rodziny. Psy tej rasy są również przyjazne dla obcych. Potrzebują pracy, konstruktywnych zadań, sportu jak również dużo ruchu, najlepiej w sforze innych psów. Spaniel francuski to stosunkowo wysoki i mocno zbudowany pies. Podobnie jak inne spaniele, ma średniej długości, błyszczący, falisty włos, który jest krótszy na głowie. Sierść jest brązowa i biała, z brązowym odcieniem, od cynamonu do ciemnej wątroby. Ogon nigdy nie jest zadokowany. Choć jego chód i wygląd wskazują elegancję, jest to odporny i muskularny pies.

Warto wiedzieć:

Psy mają delikatny charakter i w czasie szkolenia należy używać pozytywnych technik z dużą ilością pochwał. Francuski Spaniel ma stosunkowo niewiele problemów zdrowotnych. Są to przede wszystkim problemy z oczami, padaczka i dysplazja w późniejszym życiu. Pielęgnacja jest prosta. Wystarczy szczotkowanie dwa razy w tygodniu. Kąpiel w razie potrzeby.

źródło zdjęcia:
By Alephalpha – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5733361

Komentarze
Wczytywanie...