Shipperke

0 1 698

Historia:

Shipperke pochodzi z Flandrii, najprawdopodobniej z XV wieku. W języku flamandzkim nazwa shipperke oznacza mały pies pasterski. Przez wiele lat był psem stróżującym w domach mieszczan i psem do polowania na gryzonie. Później stał się towarzyszem żeglarzy na łodziach. Rozkwit rasy nastąpił w Belgii przed I wojną światową. Psy były nawet eksportowane do Anglii i Stanów Zjednoczonych. II wojna światowa przyczyniła się do z dziesiątkowania tych psów na kontynencie europejskim. Dziś Shipperke są psami towarzyskimi i reprezentacyjnymi. W Polsce mało znane.

Charakterystyka:

Shipperke to czujny, wierny i oddany pies. Jest niezwykle ciekawski i wścibski, interesuje go wszystko co się wokół niego dzieje. Jest bardzo dobrym stróżem dla swojej rodziny. Z daleka wyczuwa zagrożenie. Kocha swoją rodzinę. Jest bardzo związany ze swoim właścicielem. Uwielbia zabawy z dziećmi. Jest dla nich miły, serdeczny i delikatny, czasami nieco psotny. Akceptuje także inne psy, potrafi zaprzyjaźnić się z kotem. Potrzebuje dużo szkoleń, cierpliwości i konsekwentnego działania ze strony opiekuna. Jest jednak łatwy w szkoleniu. Shipperke to mały piesek o mocnym, kwadratowym profilu. Ma czarny nos, małe oczy, stojące uszy. Jego umaszczenie jest w kolorze czarnym. W Stanach Zjednoczonych występuje również kolor jasny.

Warto wiedzieć:

Shipperke to psy bardzo aktywne, potrzebują dużo ruchu. Kochają jogging i długie spacery. Nie wymagają regularnego szczotkowania i pielęgnacji.

Komentarze
Wczytywanie...