Shikoku

0 1 240

Historia:

Shikoku swoją historią sięga czasów starożytnych. Powstał w Japonii, na wyspie Sikoku, stąd też pochodzi nazwa tej rasy. Jego przodkami były psy polujące w górzystych terenach Kochi. Wykorzystywany był do polowania na zwierzynę, szczególnie na dziki. W 1937 roku Japonia uznała go za swój skarb narodowy. Dziś poza swoją ojczyzną jest rzadko spotykany. Pełni rolę psa myśliwego i psa do towarzystwa.

Charakterystyka:

Shikoku to odważny, wytrzymały i ostrożny pies myśliwski. Jest wspaniałym towarzyszem dla myśliwych i ludzi aktywnych. Niezwykle lojalny wobec swojego właściciela. Jest bardzo inteligentny, chętny do nauki i pojętny. Energiczny, zwinny i aktywny w terenie, potrafi być miły, spokojny opanowany w domu. Uwielbia czas spędzony u boku rodziny. Potrafi być czuły i kochany. To także pies, który chodzi własnymi ścieżkami, czasami dominujący, wymaga więc dobrej socjalizacji i odpowiedniego szkolenia. Shikoku z wyglądu przypomina Alaskana Haskiego. Ma mocną i zwartą budowę ciała, dobrze umięśnione nogi, Posiada krótki, szorstki włos i miękki podszerstek. Jego umaszczenie jest w kolorze sezamowym, śmietankowym, jasnobrązowym, czerwono-brązowym, czarno-brązowym. Wokół szyi, oczu, pyska i nóg posiada białe znaczenia.

Warto wiedzieć:

Zdrowy Shikoku może żyć 13 lat. Najczęstszymi chorobami są problemy z sercem, płucami, przewodem pokarmowym, uszami, stawami. Narażone jest na urazy i zakażenia. Potrzebuje dużo ruchu.

Komentarze
Wczytywanie...