Seter angielski

0 78

Historia:

Przodkami seterów były spaniele. Jest skrzyżowaniem Water Spaniela, Pointera hiszpańskiego i Springer spaniela. Psy tej rasy używane były do aportowania oraz wystawiania ptaków i małej zwierzyny, chwytanej następnie w sieć. Seter angielski jest ukochanym psem w Wielkiej Brytanii od co najmniej XVI wieku. Do ustabilizowania tej rasy przyczynił się w XIX w. angielski lord Edward Laverack. Dziś Seter hodowany jest jako pies sportowy i do towarzystwa.

Charakterystyka:

Setery angielskie są bardzo elastycznymi towarzyszami. Mają nienaganne maniery i traktują zarówno członków rodziny jak i nowych gości z szacunkiem i życzliwością. Mogą być trochę wrażliwe, cenią życie rodzinne, potrzebują dużo uwagi. Setery angielskie z wyglądu są bardzo atletyczne, co czyni je idealnymi partnerami do joggingu. Posiadają łagodny i zabawny sposób przebywania z dziećmi. Niezwykle przywiązany do właściciela i bardzo przyjaźnie nastawiony do otoczenia. co powoduje, że nie sprawdza się w roli psa stróżującego. Setery angielskie posiadają jedwabiste, nakrapiane płaszcze, chudą głowę, długi, kwadratowy pysk, ciemne okrągłe oczy i średniej długości uszy. Mają elegancką szyję i długi, zwężający się ogon. Są pełne wdzięku i siły.

Warto wiedzieć:

Setery angielskie potrzebuje dużo miejsca. Wskazany jest dla psów tej rasy intensywny ruch na dużych przestrzeniach i dobry, energiczny spacer. Wówczas będą zdrowe i szczęśliwe. Setery angielskie mogą żyć 12 lat. Ogólnie zdrowe, u niektórych mogą rozwijać się choroby biodra i dysplazja stawu łokciowego. Są dość łatwe w pielęgnacji, potrzebują dobrego szczotkowanie co kilka dni.

Komentarze
Wczytywanie...