Sealyham terier

0 491

Historia:

Sealyham terier pochodzi z drugiej połowy XX wieku z Walii. Jest krzyżówką małych terierów walijskich, dandie dinmont terierów oraz bulterierów. Opracowany został przez kapitana Johna Edwardsa z Sealy Ham, stąd też pochodzi nazwa tej rasy. Sealyham terier wykorzystywany był do polowania na borsuki. Pracował też jako pies stróżujący. Obecnie jest to rzadko spotykana rasa. Hodowany jako pies do towarzystwa.

Charakterystyka:

Sealyham terier to mały, żywy piesek. Jest niezwykle miły, wesoły i żwawy. Uwielbia zabawy, jest przy tym bardzo szczęśliwy i radosny. Musi być jednak socjalizowany od wieku szczenięcego, aby nie stał się psem dominującym i upartym. Potrzebuje konsekwentnego opiekuna. Ma silnie rozwinięty instynkt myśliwski. Może nie akceptować małych zwierząt w domu, jak chomik, kot. Potrafi je gonić i chwytać. Ma bardzo niski głos, zawsze ostrzega swoją rodzinę przed nadejściem obcych. Jest dobrym psem stróżującym. Jest uosobieniem siły i determinacji. Czasami swawolny i niezależny. W domu jest spokojny, zrelaksowany, czujny. Jest niezwykle oddany rodzinie. Sealyham terier to pies o krótkich nogach, zbudowany solidnie i z mocnym temperamentem.

Warto wiedzieć:

Terier Sealyham wymaga systematycznego strzyżenia i przycinania co kilka miesięcy. Jest także ulubieńcem doświadczonych groomerów. Potrzebuje umiarkowanych ćwiczeń.

źródło zdjęcia:
By Pleple2000 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1253166

Komentarze
Wczytywanie...