Saarlooswolfhond

0 1 044

Historia:

Saarlooswolfhond pochodzi z Holandii z pierwszej połowy XX wieku. Opracowany został przez Lenderta Saarloosa. Jego przodkami są owczarek niemiecki i syberyjski wilczur. Oficjalnie nazwany jako Wilczak Saarloosa, od nazwiska hodowcy, w 1975 roku. Początkowo wykorzystywany był jako przewodnik niewidomych. Dziś pełni funkcję psa do towarzystwa i psa rodzinnego.

Charakterystyka:

Saarlooswolfhond to aktywny, niezależny, oddany pies. Jest niezwykle rodzinny, przywiązany do swojego opiekuna. Uwielbia czas spędzony wspólnie z rodziną. Jest psem stadnym, dobrze więc dogaduje się z innymi zwierzętami. Jest cierpliwy i delikatny w stosunku do dzieci. Wymaga szkolenia i wczesnej socjalizacji. Jest bowiem nieco podejrzliwy i nieufny wobec obcych. Posiada także wilczy pęd do ucieczki w sytuacjach nieznanych. Wilczak Saarloosa to duży pies, silnie zbudowany. Jego budowa przypomina wilka. Ma charakterystyczne długie nogi, potrafi kłusem przebyć duże odległości, nie męcząc się przy tym. Jest to pies bardzo energiczny, z dużą potrzebą ruchu. Posiada umaszczenie w kolorach różnych odcieni brązu oraz odcieni kremowego. Szatę swoją zmienia w zależności od pory roku. Zimą jego ciało pokrywa podszerstek, latem włos okrywowy.

Warto wiedzieć:

Saarlooswolfhond to pies nie wymagający specjalnej opieki pielęgnacyjnej. Ogólnie zdrowy i odporny na choroby. Potrzebuje dużo miejsca i ruchu.

Komentarze
Wczytywanie...