Rottweiler

0 985

Historia:

Rottweiler najprawdopodobniej pochodzi od mocnego Mastifa jak psy Drover Starożytnego Rzymu. Został nazwany od nazwy niemieckiego miasteczka hodowli bydła Rottweiler, gdzie od setek lat psy te zarządzały stadem. W połowie XIX wieku bydło w tej okolicy zostało zakazane, a pies stał się zbędny. Na początku XX w. Rottweiler stał się popularny jako pies policyjny. Dziś służy jako pies pracujący. W 1910 został oficjalnie uznany za psa policyjnego.

Charakterystyka:

Rottweiler odpowiednio przeszkolony i uspołeczniony jest pełen miłości. Niezwykle energiczny, uwielbia zabawy i gry na podwórku oraz długie spacery w lesie. Pragnie uwagi i towarzystwa od swoich właścicieli. Zaniedbany i źle traktowany może być niebezpieczny. Szczęśliwy i odpowiednio przeszkolony może być oddanym przyjacielem dzieci. Jego wygląd sugeruje odwagę, zwinność i wytrzymałość. Jest duży. Ma szeroką głowę, dobrze rozwiniętą kufę, ciemne, migdałowe oczy, trójkątne uszy, powieszone do przodu. Ma silną szyję i plecy. Płaszcz zazwyczaj jest czarny z rdzawymi plamami.

Warto wiedzieć:

Rottweiler reaguje na polecenia i potrafi prosić. W miejscach publicznych zawsze powinien być na smyczy, ponieważ może doprowadzić do ostrej konfrontacji z innymi psami. Zdrowy, może żyć 12 lat. Problemy zdrowotne mogą wystąpić ze stawami biodrowymi i oczami. Jego płaszcz jest łatwy w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=rottweiler&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiksKDspoLcAhVGP5oKHXsuB-4QiR4I-gE&biw=1280&bih=584#imgrc=xiCnK_MvqN07-M:

Komentarze
Wczytywanie...