Rosyjski Toy

0 796

Historia:

Rosyjski Toy Terrier pochodzi od angielskiego Toy Terriera, który był popularny w Rosji na początku XX wieku. Niemal wymarł kilka dekad później. W roku 1950 roku rasa została reaktywowana przy użyciu angielskich małych terierów i kilku innych psów. Ten pies nazywa się również Moskiewski Toy Terrier i Moskiewski miniaturowy Terrier. Dziś jest modnym psem do towarzystwa.

Charakterystyka:

Rosyjski Toy to pies zabawka, towarzysz rosyjskiej arystokracji, szlachetny i zabawny. Lubi siedzieć na kolanach. Potrzebuje dużo rozrywki i krótkich spacerów. Jest wyważony i hardy, czuły, wierny i dobry dla wszystkich członków rodziny. Rosyjskie teriery są także nieśmiałe, nerwowe i czasami agresywne. Istnieją dwie wersje rosyjskiego Terrier Toy. Jedne z gładką krótką sierścią, drugie z długim płaszczem. Obie odmiany mają jedwabne płaszcze, czarne podpalane są najbardziej powszechne. Warstwa sierści może być również niebieska podpalana, brązowa podpalana, czerwona, czerwona i brązowa. Jest to jedna z najmniejszych ras, ma bardzo charakterystyczny wygląd. Mordka może być podobna do Chihuahua.

Warto wiedzieć:

Rosyjskiego Toy można nosić w torebce. Są to ciekawe i dość aktywne pieski, które wolą chodzić u boku swojego właściciela. Ponieważ jest to nowy gatunek, to ma kilka udokumentowanych problemów zdrowotnych, jak zaćma i dysplazja kolanowa, które są powszechne także wśród innych ras zabawek.

źródło zdjecia:
By http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/6/6f/RusskiyToyWelpe9Mon.JPG, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5038509

Komentarze
Wczytywanie...