Rhodesian Ridgeback

0 547

Historia:

Najstarsze ślady przodków psów tej rasy sięgają pierwotnych psów afrykańskich z plemienia Khoi-Khoi z 500r. Dzisiejsza rasa Rhodesian Ridgeback została opracowana przez południowoafrykańskich rolników Boer. W XVI wieku, europejscy imigranci przywieźli do Republiki Południowej Afryki, dogi, mastify charty i inne rasy. Zostały one skrzyżowane z rodzimymi psami południowoafrykańskimi i stworzyły Ridgeback. Rhodesian Ridgeback nazwane zostały na cześć włosów na grzbiecie wzdłuż pleców. Psy tej rasy nazywane były także Afrykańskimi psami na lwy. Nazwa ta zachowała się do dzisiaj. Rhodesian Ridgeback nie zabijały lwów lecz otaczały ofiarę, biorąc ją w zabójcze koło, przez które lew nie mógł się przedrzeć i czekały na przyjście myśliwego.

Charakterystyka:

Ridgeback mają ogromną ilość energii i wytrzymałości, są łagodne w domu. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi. Są super obronne, co czyni je bardzo efektywnymi strażnikami. Rhodesian Ridgeback mają duże, symetryczne klatki z krótkim, zgrabnym płaszczem. Noszące znak „ridgeback” mają linię włosów wzdłuż kręgosłupa, który rośnie w sprzeczności z innymi włosami. Ich długa głowa posiada płaską, szeroką czaszkę i głęboką mordę. Oczy, nieco rozstawione, mają jasny i promienny wyraz, a ich nos jest czarny, brązowy lub wątrobowy w zależności od koloru sierści. Ich błyszczące płaszcze są w kolorze pszenicy lub czerwonym.

Warto wiedzieć:

Rhodesian Ridgeback może być trochę uparty. Potrzebuje konsekwentnego i cierpliwego szkolenia. Czujny i inteligentny, Rhodesian Ridgeback szybko się uczy. Ma bardzo aktywny umysł, musi mieć dużo zadań i gier, aby zapobiec nudzie. Ridgeback ma silne instynkty łowieckie. Zdrowy Rhodesian Ridgeback może żyć 12 lat. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawu biodrowego i problemy z sercem. Ogólnie rzecz biorąc są zdrowe i odporne. Ich błyszcząca powłoka sierści jest łatwa w pielęgnacji.

źródło zdjęcia:
By Vulkano12 – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27012149

Komentarze
Wczytywanie...