Retriever z Nowej Szkocji

0 610

Historia:

Retriever z Nowej Szkocji pochodzi z XVII wieku z Nowej Szkocji, ze wschodnich wybrzeży Kanady. Rasa ta prawdopodobnie pochodzi z krzyżówki ustawiaczy i spaniela, retrievery i collie. Psy używano do polowania na kaczki.

Charakterystyka:

Retriever z Nowej Szkocji to pies wrażliwy, inteligentny, czujny i tolerancyjny. Niezwykle rodzinny, radosny, wspaniały towarzysz zabaw dla dzieci i innych psów. Jest aktywny i sportowy, ale doskonale czuje się w mieszkaniu. Wystarczy mu kilka codziennych spacerów i dużo uwagi. Niektóre z nich są nieufne wobec nieznajomych. Wygląda jak mniejsza wersja Golden Retriever, ma średniej wielkości, mocną klatkę pokrytą miękką, średniej długości sierścią, która jest w różnych odcieniach czerwieni. Posiada szeroką, klinowatą głowę, migdałowe oczy i wiszące trójkątne uszy.

Warto wiedzieć:

Nova Scotia duck tolling retriever może żyć 12 lat. Ogólnie zdrowy, u niektórych mogą rozwijać się choroby oczu i problemy z tarczycą. Pielęgnacja jest bardzo prosta.

źródło zdjęcia:
By Cal119 z angielskiej Wikipedii – Na Commons przeniesiono z en.wikipedia., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2043481

Komentarze
Wczytywanie...