Puli

0 588

Historia:

Pierwotny pies pasterski pochodzący z Azji. Wykorzystywany jako pies pasterski i stróżujący. Prawdopodobnie pochodzi od tybetańskiego teriera. Puli pracował przy stadzie trzody.

Charakterystyka:

Puli to doskonały towarzysz, czuły, pomocny i prorodzinny. Jest także mądry, posłuszny i łatwy do wyszkolenia. Jest inteligentny, ale i uparty, niezależny w swoich poglądach. Przy odpowiednim szkoleniu i socjalizacji, może naprawdę zabłysnąć. Ogólnie rzecz biorąc, Puli jest niezawodnym pracownikiem i towarzyszem. Dostosowuje się do nowych sytuacji i ludzi. Jednak jest naturalnie podejrzliwy wobec obcych. Ponieważ wymaga dużo ćwiczeń i ruchu, Puli nie powinien żyć w mieście. Wysportowany, dobry skoczek, szybko biega, należy go więc trzymać na smyczy. Puli mają kwadratowe, średnie tułowia, objęte włochatym płaszczem, składającym się z długich sznurków, które są zazwyczaj w odcieniach czerni, szarości i bieli. Ich zaokrąglone głowy są również pokryte sznurami. Mają migdałowe oczy, uszy zwisające, proste mordy i czarne nosy.

Warto wiedzieć:

Płaszcz Puli naturalnie rośnie około dziewięciu miesięcy. Pieski muszą być pielęgnowane, aby zapobiec macie i brzydkiemu efektowi. Gdy są dorosłe wymagają regularnego szczotkowania. Kąpiel jest prosta, ale suszenie może trwać aż 24 godziny. Należy suszyć je przy użyciu suszarki. Puli może żyć 14 lat lub dłużej. Najczęstsze problemy zdrowotne obejmują choroby oczu, problemy ze słuchem i dysplazję stawu biodrowego, ale jest to stosunkowo zdrowa rasa. Puli najlepiej czuje się podczas zabaw i przebywania na świeżym powietrzu.

źródło zdjęcia:
https://www.google.com/search?q=puli+dog+foto&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjLuM-IhIbcAhXDkiwKHXV0BCsQ

Komentarze
Wczytywanie...