Pudelpointer

0 619

Historia:

Pudelpointer został wyhodowany w Niemczech w XIX wieku. Pochodzi z krzyżówki pointera z pudlem. Używany był do pracy łowieckiej, jako łowca ptaków wodnych i do towarzysza. Pudelpointer uznawany jest jako rasa unikatowa, najbardziej rozpowszechniona tylko w Niemczech. Jest dość rzadki w Ameryce Północnej.

Charakterystyka:

Pudelpointer znany jest ze swojego stałego temperamentu, postawy i etyki pracy. Od pointera otrzymał inteligencję i wszechstronność, a od pudla wodoszczelną sierść i wytrzymałość. Pudelpointer jest wybitnym psem wodnym i wiernym przyjacielem. Jest obronny i czujny, to sprawia, że ​​jest bardzo powściągliwym stróżem. Potrzebuje dużo świeżego powietrza i ćwiczeń fizycznych w utrzymaniu zdrowego stanu umysłu i ciała. Kocha pracę i wszystkie zadania jakie ma do zrobienia. Kocha swoją rodzinę, pragnie miłości i uwagi. Pudelpointer jest dużym, sportowym i czujnym psem. Jego umaszczenie jest brązowe lub rudobrązowe. Ma włos szorstki i nastroszony, średnio długi. Ma dobrze zachowane proporcje, piękną, kształtną głowę, ciemne, przyjazne oczy, uszy wiszące i sztywną brodę.

Warto wiedzieć:

Pudelpointer może żyć 14 lat ze stosunkowo niewielką ilością genetycznych problemów zdrowotnych, jednak u niektórych może rozwijać się dysplazja stawu biodrowego. Pielęgnacja jego jest dość prosta.

źródło zdjęcia:

Pudelpointer

Komentarze
Wczytywanie...